Poznajemy tajemniczą Kudowę Zdrój

Kudowa Zdrój położona jest w pięknej dolinie, między wzniesieniami Gór Orlickich oraz skalnymi platformami Gór Stołowych. Jest to jedno z najstarszych w Europie uzdrowisk, a także kurort od wieków znany z leczniczych właściwości wód mineralnych. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego miasta w przypadku zainteresowania wyjazdem.

Poznajemy tajemniczą Kudowę Zdrój

tajemnicza kudowaBogata oraz bardzo burzliwa historia Kudowy Zdrój widoczna jest między innymi w zabytkach. Jest to miejsce, które daje wiele możliwości do aktywnego wypoczynku. Osoby będące miłośnikami górskich wędrówek doceniają w szczególności krajobrazy Gór Stołowych, zwłaszcza Błędnych Skał czy Szczelińca Wielkiego. Zarówno wokół miasta, jak i w jego okolicy znajdziemy gęstą sieć szlaków rowerowych, które są doskonale skomunikowane z czeską stroną. Kudowa Zdrój jest także doskonałą trasą wypadową dla narciarzy, którzy mogą korzystać z ofert ośrodków znajdujących się po stronie polskiej, jak i czeskiej. Najbardziej popularny wydaje się Zieleniec. Możliwe jest także skorzystanie z bogatej sieci narciarskich tras biegowych. W samym mieście znajdziemy wiele zabytków oraz ciekawych miejsc, które warto zobaczyć choć raz. Pierwszym z nich będzie  Park Zdrojowy, który powstał w XVIII wieku na wzór angielskich ogrodów, w tym Pijalnia Wód czy barokowy budynek sanatoryjny. Młodszych turystów może zainteresować muzeum z kolekcją zabawek, park rozrywki czy wielki park zabaw. Osoby interesujące się tradycją, powinny zobaczyć skansen w Pstrążnej, w którym znajdują się zabytkowe chaty czy stodoły. Ciekawym miejscem do odwiedzenia będzie tajemnicza kudowa. Osoby będące smakoszami, mogą zachwycić się dodatkowo menu miejscowych restauracji, w których znajdą zarówno dania kuchni polskiej, jak i czeskiej. Tradycyjnym przysmakiem jest pstrąg, którego można skosztować w wielu smażalniach. Kudowa, ze względu na lokalizację, jest także idealnym punktem wycieczek do Czech.

Podsumowując, szukając ciekawego i tajemniczego miejsca na spędzenie weekendu albo urlopu, powinniśmy wziąć pod uwagę możliwość wybrania się do Kudowy Zdrój. Jest to miejsce idealne zarówno dla osób ceniących sobie górskie wycieczki, turystykę miejską, jak i chętnych do poznania nieco historii, a także zobaczenia niepowtarzalnych miejsc, jak Kaplica Czaszek.