Poradnia psychologiczna na Ursynowie

 

Pomoc psychologiczna prowadzona jest w formie terapii skierowanej do różnych grup czy osób. Takiej pomocy mogą potrzebować zarówno dzieci, jak i dorośli, więc terapia musi być dostosowana m.in. do wieku. W poradniach dostępne są terapie nie tylko indywidualne oraz grupowe, ale także rodzinne, małżeńskie oraz te skierowane specjalnie do dzieci.

Warszawska poradnia dla dziecka

psycholog dziecięcy w Warszawie UrsynówNawet najmłodsi członkowie rodziny potrzebują czasem pomocy specjalisty. Dzieci zmagają się z wieloma trudnymi dla nich sytuacjami, nie tylko w szkole, ale i w domu rodzinnym. Ważne jest, żeby uważnie obserwować dziecko i jeśli coś nas niepokoi, zaprowadzić je na terapię. Dzieci są bardzo wrażliwymi i delikatnymi istotami i z wieloma sytuacjami nie potrafią sobie poradzić, więc często potrzebny jest psycholog dziecięcy w Warszawie Ursynów. Najczęściej spotkania z psychologiem są swego rodzaju szczegółowym wywiadem. Psycholog dowiaduje się przede wszystkim jaki pojawił się problem, a poza tym zbiera informacje na temat tego, jak dziecko zachowuje się w domu, jak funkcjonuje w szkole i jakie są jego normalne zachowania. Istotną kwestią jest też poznanie systemu wychowawczego, jaki stosują rodzice, bo to także powie wiele specjaliście. Warto także poznać opinię pedagoga szkolnego. Im więcej informacji zostanie zebranych, tym skuteczniejsza będzie pomoc. Podczas indywidualnej terapii z dzieckiem nieodzowna jest pomoc rodziców. Muszą oni być w stałym kontakcie z psychologiem i aktywnie uczestniczyć w tej ważnej pracy, która pomoże im uświadomić z jakiego rodzaju problemem mamy do czynienia i jakie jest jego podłoże. Czasami, w toku terapii, okazuje się, że niezbędna jest terapia rodzinna, która będzie polegała m.in. na usprawnieniu komunikacji między członkami rodziny, a także poprawieniu relacji i stosunków panujących w domu. Może się też okazać, że w przypadku dziecka potrzebna będzie pomoc farmakologiczna, ale terapia u psychologa i tak musi mieć miejsce.

Kiedy w życiu naszego dziecka pojawiają się problemy, z którymi samo nie potrafi sobie poradzić, koniecznie należy skonsultować się z dobrym psychologiem. Często okazuje się, że intensywna i niezbędna współpraca psychologa z dzieckiem, a także z resztą rodziny, przynosi naprawdę dobre efekty i problem o podłożu psychologicznym zostaje rozwiązany.