Poprawne oświetlenie imprezy

Organizacja imprezy masowej wiąże się z zaplanowaniem szeregu ważnych spraw, takich jak ochrona oraz zabezpieczanie wydarzenia. Również aranżacja sceniczna bardzo się liczy, a można nawet powiedzieć, że jest ona podstawą, aby zachęcić ludzi do udziału w imprezie. Dlatego planując oświetlenie wydarzenia powinieneś połączyć te dwie rzeczy, czyli zrobić zachęcającą aranżację, ułatwiając pracę osobom ochraniającym obiekt lub niosącym pomoc medyczną.

Jak oświetlić imprezę?

oświetlenie imprez masowychWiadomo, że koncerty lub inne imprezy masowe od razu kojarzą się z kolorowymi światłami. Możesz jednak tak zaplanować oświetlenie imprez masowych, aby te światła nie przeszkadzały w wykonywaniu pracy, a także swobodnej zabawie. Światła na scenie mogą pojawiać się z dużą częstotliwością. Zaplanuj jednak je w taki sposób, aby nie oświetlały publiczności na odległość dalszą, niż pięć pierwszych rzędów. W zamian za to możesz dyskretnie oświetlić osoby, które bawią się, nawet zwykłym, żółtym światłem. Tym samym ułatwisz pracę ochronie, która ma bardzo dużo zadań podczas imprezy masowej. Łatwiej będzie wychwycić im osoby, które nie zachowują się odpowiednio. Jest to ważne także wtedy, kiedy patrolujesz teren imprezy dronami. Również pomoc medyczna powinna łatwo orientować się w tym, czy nikt nie potrzebuje ratownika. Sytuacje mogą być różne, a Ty musisz o tym pamiętać. Do tego zadbaj o uczestników imprezy. Dobre oświetlenie powinno być tolerowane nawet przez ludzi z epilepsją. Niektórzy świadomie idą na imprezę, wiedząc, że mają taki problem. Robią to na własną odpowiedzialność, ale są także tacy, którzy nie podejrzewają u siebie tego schorzenia. Weź to pod uwagę, aby nikomu udział w Twoim wydarzeniu nie przypominał się w zły sposób. Oświetlenie to podstawa do udanej imprezy, dlatego dobrze jest zatrudnić do tego specjalnego projektanta. To wystarczy, aby o wszystkim pamiętać.

Imprezy masowe są bardzo popularne i od wielu lat ich organizatorzy zastanawiają się nad oświetleniem. Trzeba uzyskać całkowitą harmonię pomiędzy imprezowym stylem, a bezpieczeństwem oraz ułatwieniem pracy ochronie i ratownikom medycznym. Powinno to być dla Ciebie kompletnym priorytetem, ponieważ tego wymaga od Ciebie fachowe podejście. Przeanalizuj to, najlepiej oglądając inne imprezy masowe, zarówno na wideo, jak i w rzeczywistości.