wieczór panieński

Pomysł na organizację wieczoru panieńskiego

Wieczory panieńskie nie są jakoś szczególnie rozpowszechnioną tradycją w Polsce. Niemniej coraz częściej staramy się je organizować. I tu zwykle pojawia się problem, jak zorganizować stylowy wieczór panieński? Podpowiadamy o jakich rozwiązaniach warto pomyśleć organizując wieczór panieński.

Pomysł pierwszy – przyjecie w domu

wieczór panieńskiUdany wieczór panieński nie musi wcale być huczny, z powodzeniem można go zorganizować w domu. Smaczne przystawki, ciekawe dekoracje, odpowiednio dobrane towarzystwo może wystarczyć by ten wieczór zapamiętać na długie lata, Żeby jednak był on bardziej wyjątkowy warto pomyśleć o jakichś atrakcjach w dobrym guście. Jakie rozwiązania mogą sprawdzić się na wieczorze panieńskim? Według www.planowaniewesela.pl można bu tu wskazać takie jak:

  • fotobudka,
  • wróżka,
  • wizażystka.

To tylko kilka z wielu dostępnych opcji, które pozwolą nam uatrakcyjnić domowe przyjęcie. To na co powinnyśmy się zdecydować zależy w dużej mierze od upodobań panny młodej jak i tego jakie mamy fundusze. Dajmy na to fotobudka, to świetny pomysł na niepowtarzalne pamiątki z wieczoru panieńskiego. Dobra wróżka, jeśli lubimy takie rzeczy także może dostarczyć nam sporo rozrywki. Wizażystka natomiast może wskazać najkorzystniejszy makijaż, pomóc dobrać kolory do typu urody, itd., jeśli młoda interesuje się makijażem może to być bardzo trafiony pomysł. Wszystko zależy od tego co kto lubi. Jeśli mamy ograniczony budżet i nie stać nas na takie rozwiązania, warto pomyśleć o takich atrakcjach jak np. wspólne gotowanie czy domowe spa. Maseczki, malowanie paznokci i plotki to dla większość kobiet świetna rozrywka.

Wyjazd z okazji wieczoru panieńskiego

wieczór panieńskiCiekawym pomysłem na wieczór panieński może być także „porwanie przyszłej młodej”. Wyjazd na weekend z przyjaciółkami na
pewno każdej pannie młodej przypadnie do gustu. Tu znowuż w zależności od możliwości finansowych i upodobań możliwości mamy sporo. Według turystyka.wp.pl może być to jakiś tani weekendowy wyjazd do małych domków letniskowych lub coś bardziej wyskokowego jak np. wyjazd na jachty na Mazurach. Rozwiązanie to jest raczej dość kosztowne, jednak nie tak trudne do zrealizowania jakby można się tego było spodziewać. O czarter jachtu teraz nie trudno, a na pewno będzie to niezapomniane przeżycie. Zanim jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie upewnijmy się, że sama zainteresowana nie ma nic przeciwko spędzeniu weekendu na łodzi. Jeżeli fundusze nie pozwalają nam na zorganizowanie weekendowego wyjazdu warto pomyśleć o tańszych rozwiązaniach jak np. zorganizowanie jakiejś pieszej wycieczki połączonej np. z piknikiem.

Przyjęcie w klubie

wieczór panieńskiNajpopularniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o organizacje wieczorów panieńskich jest wyjście do klubu na kilka drinków. Trzeba przyznać, że obecnie rozwiązanie to uznaje się za dość oklepane, dlatego jeśli chcemy się razem pobawić w jakimś klubie warto pomyśleć o uatrakcyjnieniu tego. Można choćby stworzyć grę, coś w rodzaju gry miejskiej, w której to dziewczyna dostaje mapę wraz z zagadką, gdy uda się jej odnaleźć jedno miejsce otrzymuje następną wskazówkę odnośnie kolejnego miejsca z mapy i tak dalej aż dojdzie do miejsca w którym zorganizowałyśmy jej przyjęcie. Może być to np. wycieczka po różnych klubach, gdzie w każdym czeka jakaś koleżanka wraz z kolejną wskazówką i drinkiem. Dzięki temu wieczór będzie bardziej oryginalny i zabawny. Organizując taką zabawę pamiętajmy jednak o tym by dobrze rozplanować to w jakie miejsca w trakcie gry się udamy. Nie mogą być one od siebie za bardzo oddalone, by nie okazało się to uciążliwe. Upewnijmy się także, że nasza młoda nie będzie miała nic przeciwko takiej zabawie. Robienie tego na siłę mija się z celem, wówczas lepiej po prostu wyjść do baru.

Organizacja profesjonalnego przyjęcia panieńskiego

wieczór panieńskiOstatnią z opcji jaką chcemy tu omówić jest zlecenie organizacji przyjęcia panieńskiego profesjonalnej firmie. Rozwiązanie to z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularne, choć trzeba zaznaczyć, że nie należy to do tanich. Dekoracje sali, obsługa techniczna imprez, zapewnienie atrakcji tym wszystkim zajmuje się agencja eventowa. Wystarczy określić na czym nam zależy i co ma się na przyjęcie panieńskim znaleźć, a firma zadba o to by zrealizować nasze życzenia. Rozwiązanie to ma przede wszystkim tę zaletę, że jest bardzo wygodne. Możemy wówczas na przyjęcie przyjść razem z młodą i doskonale się bawić o nic się przy tym nie martwiąc.

Podsumowanie

Ciekawy i udany wieczór panieński można urządzić na wiele rożnych sposobów. Podejmując się jego organizacji pamiętajmy jednak o tym by najpierw zorientować się czego życzy sobie sama panna młoda. Znając jej upodobania łatwiej będzie znaleźć nam ciekawy pomysł i urządzić niezapomniane przyjęcie.  

Leave a Comment