Półka z lustrem do małej łazienki

Urządzenie małej łazienki zawsze jest trudniejsze niż urządzenie dużej. Im większa powierzchnia tym łatwiej jest coś ogarnąć, ma się większe pole do popisu. W małej trzeba wszystko upychać, żeby było jakieś przejście, a jednak nie można czegoś pominąć. Zamiast wanny wybiera się kabinę prysznicową, małą umywalkę i toaletę z zabudową podtynkową, choć nie wiem czy to pozwala na dużą oszczędność miejsca.

Duża i praktyczna półka

praktyczne półki łazienkowe z lustremPralkę udało mi się upchnąć w kuchni, a ręczniki przerzuciłam do szafy z ubraniami. Środki czystości i ścierki wrzuciłam do szafki pod umywalką. To jednak nie rozwiązywało wszystkich problemów. Na umywalce nie postawię wszystkich kosmetyków, nawet jak na półce pod prysznicem zmieszczę żel i szampon. Również miałam trochę lekarstw, których nie wiedziałam gdzie położyć. Nie było żadnej szafki, półki, ani niczego. Dodatkowo lustro było bardzo małe i osadzone za wysoko jak dla mnie. Źle mi się w nim przeglądało. Poszłam do sklepu z wyposażeniem wnętrz i znalazłam sekcję łazienkową. Tam odkryłam, że na stanie mają praktyczne półki łazienkowe z lustrem. Półka składała się jakby z dwóch części i miała uchylne drzwiczki. Na całej szerokości drzwiczek były zamontowane lustra, a dodatkowo nad nimi znajdowała się ledowa listwa, więc miałam dodatkowe oświetlenie w łazience. W szafce znajdowały się trzy półki po każdej stronie. Można było je łatwo wyjąć, jakby się chciało wsadzić coś wyższego. Szafka była na tyle pojemna, że zmieściłam do niej wszystkie kosmetyki, lekarstwa i nawet jeszcze jakieś ściereczki do sprzątania wraz z zapasem papieru toaletowego. Wiszące szafki są idealne do małych łazienek, bo nie zajmują miejsca, nie zagracają podłogi jak szafki stojące. A dodatkowo mogłam pozbyć się małego, starego lustra bo szafka już je miała. W zestawie z szafką były wkręty do jej zamocowania i instrukcja jak to wszystko ogarnąć.

Szafka wisząca z lustrem do łazienki to był najlepszy zakup w sklepie wnętrzarskim. Nie miałam problemu żeby ją zamontować, a po zapełnieniu jej swoimi rzeczami jeszcze zostało mi trochę miejsca, więc mogę robić zapasy kosmetyczne. Często korzystam także z podświetlenia lustra, szczególnie kiedy robię makijaż wieczorowy lub układam misterną fryzurę. Wtedy dodatkowe światło się bardzo przydaje.