Poliwęglan i jego charakterystyka

W przypadku dużych powierzchni i konstrukcji takich jak chociażby hale magazynowe wskazane jest stosowanie rozwiązań, które w perspektywie czasu mogą przyczynić się do oszczędności oraz optymalizacji zużycia energii. Niektóre z możliwych rozwiązań oprócz oszczędności wpływają również na nastrój pracowników. W przypadku hal magazynowych bowiem pracownicy realizują swoje czynności często przy sztucznym oświetleniu.

Wykorzystanie nowoczesnego materiału do budowy świetlików

świetliki z poliwęglanuW dłuższej perspektywie czasowej brak dostępu do światła dziennego może powodować gorszy nastrój czy rozkojarzenie. Właśnie dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem są świetliki z poliwęglanu, które zapewniają stały dostęp światła dziennego do pomieszczenia. Płyty wykonane z poliwęglanu ułożone są na połaci dachowej co zapewnia wpadanie promieni słonecznych bezpośrednio do pomieszczenia. Tego typu rozwiązania świetnie sprawdzają się w przypadku większych obiektów takich jak właśnie hale magazynowe. Oświetlają one dodatkowo przestrzeń magazynową co umożliwia poczynienie oszczędności w stosunku do dodatkowego oświetlenia sztucznego. Nowsze lampy oświetleniowe posiadają bowiem możliwość regulacji strumienia świetlnego w zależności od warunków otoczenia. Stały dopływ światła dziennego umożliwia zmniejszenie strumienia lub w najbardziej słoneczne dni nawet jego całkowity zanik. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest zaoszczędzenie środków finansowych, które byłyby przeznaczone na energię elektryczną zasilającą oprawy. Warto również dodać, że dopływ światła dziennego w znaczący sposób podnosi samopoczucie osób pracujących na hali. Świetliki z poliwęglanu charakteryzują się również bardzo dobrymi właściwościami jeśli chodzi o właściwości konstrukcyjne. Materiały tego typu są lekkie przez co nie obciążają one w znaczący sposób konstrukcji dachu.

Po za tym posiadają dobre właściwości jeśli chodzi o odporność na warunki atmosferyczne czy wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne wywołane chociażby opadami atmosferycznymi takimi jak grad. Jak widać są to nowoczesne rozwiązania, które są często stosowane szczególnie w obiektach o dużej kubaturze takich jak hale produkcyjne, magazyny czy szklarnie. Poliwęglan jest bardzo odpornym materiałem co zapewnia długą i bezproblemową eksploatację rozwiązań bazujących na tym materiale.