Podlasie świetne na spływy kajakowe

Jadąc na Podlasie można zwiedzić wiele miejsc, które obfitują w piękno natury. Najlepszym sposobem na jej podziwianie jest spływ kajakowy wzdłuż granic naszego kraju. Teren jest bardzo piękny, a niewielki spadek wysokości bezwzględnej rzek sprawia, że można spokojnie płynąć, często nie korzystając z wioseł kajakowych. Zorganizuj sobie kilka osób do przeżycia tej przygody lub wyrusz samemu. Na pewno będziesz zadowolony.

Jak wygląda spływ kajakowy na Podlasiu?

kajaki podlasieUczestnicy spływu otrzymują pełen zestaw sprzętu, który może im pomóc w pokonaniu odcinka rzecznego od piętnastu kilometrów, aż do stu czterdziestu. Robi tak większość firm, dlatego wyszukując w Internecie hasło: kajaki Podlasie zazwyczaj trafisz na taką ofertę. W kajaku znajdziesz wiosła. Będzie ich tyle, ile jest miejsc oraz dodatkowo dwa zapasowe, przymocowane po bokach łódki. Każdy uczestnik spływu będzie miał do dyspozycji także wodoodporny plecak. W plecaku znajdzie między innymi wodoodporna mapa, która będzie służyć do nawigowania. Będą tam także rzeczy potrzebne do udzielenia pierwszej pomocy, czyli niewielka apteczka ze środkami opatrunkowymi oraz dezynfekującymi rany. W ofercie może znaleźć się także jedzenie lub picie. W zależności, czy będziesz chciał z niej skorzystać. Możesz wybrać wiele odcinków rzecznych. Najbardziej polecam Ci rzeki przechodzące przez tereny leśne. Ich wygląd jest najciekawszy, a dodatkowo można zrobić sobie w trakcie miły piknik. Na jeden kajak przypada także telefon wodoszczelny, którym można zawiadomić organizatorów o tym, że na przykład kajak jest rozszczelniony. Sytuacja jest awaryjna, ale dobrze wiedzieć, ze jest taka możliwość. Cena spływu jest taka sama, bez względu na długość odcinka, ponieważ wyposażenie rozdawane jest identycznie.

Płynąc kajakiem po terenach Podlasia będziesz miał czas na to, aby się przyjemnie zmęczyć, ale także odpocząć. Trasy podzielone są według skali trudności. Bardziej doświadczeni uczestnicy spływu mogą zdecydować się na trasę czerwoną. Wielokrotnie pływałem takimi i wiem, że nie będziecie się nudzić. Znajdzie się także odcinek dla rodzin z dziećmi, gdzie spadek wysokości jest niemalże niezauważalny. Na terenie, po którym się pływa jest mało mielizn oraz nei występują żadne wodospady, co zwiększa bezpieczeństwo.