Po co wykonywać zabiegi auto detailingu?

 

Samochód to oczko w głowie nie jednego kierowcy, tyczy się to nie tylko mężczyzn, ale i kobiet. Jest to pojazd, który najczęściej kosztował nas dość sporo pieniędzy, w związku z czym staramy się robić wszystko, aby było zadbane zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. 

Czym jest auto detailing?

sprawdzony auto detailing - SzczecinWiele osób regularnie jeździ na myjnie, gdzie czyści swój samochód z podstawowych zanieczyszczeń i odkurza jego wnętrze, ale czy to wystarczy? Teoretycznie tak, a praktycznie możemy zadbać o swój pojazd jeszcze lepiej, aby mieć pewność, że pod względem stylistycznym nikt nie będzie miał mu nic do zarzucenia. Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne możemy wykonać sami, czasem jednak warto oddać auto w ręce specjalistów. Wtedy dobrym wyborem będzie sprawdzony auto detailing – Szczecin jest miastem, które oferuje kilka takich miejsc, gdzie dobrze zajmą się naszym samochodem. Co właściwie obejmuje detailing? Jest to szczegółowe mycie w zadbaniu o wszystkie możliwe elementy zarówno na zewnątrz auta jak i wewnątrz kabiny. Podstawowym zabiegiem jest zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną, która przede wszystkim chroni lakier przez drobnymi uszkodzeniami, ale również sprawia, że auta zdobywają niesamowity połysk. Wyglądają jak te, które dopiero co wyjechały z salonu. Co więcej, efekt utrzymuje się nawet kilka miesięcy, w związku z czym jest to wydatek na dłużej. W ofercie takich salonów znajdziemy również mycie całego samochodu własnoręcznie za pomocą najlepszych kosmetyków, mycie felg, przywracanie plastikowym elementom dawnego blasku. Auta osusza się stężonym powietrzem, dzięki czemu na lakierze nie powstają osady z pozostałości kropel wody. Częstym zabiegiem jest również pielęgnacja skórzanych tapicerek, przywracania im naturalnego pH, jak i również prania tych materiałowych. Fotele są często wymontowywanie, dzięki czemu auto zostanie odkurzone nawet w najtrudniej dostępnych zakamarkach. Można w ten sposób usunąć różnego rodzaju wgniecenia.

Możemy również poprosić o pozbycie się kurzu ze wszystkich elementów kokpitu, odświeżenie klimatyzacji, mycie szyb odpowiednimi specyfikami. Oferty salonów auto detailingu, są bardzo zróżnicowane, w związku z czym dość łatwo znaleźć coś dla siebie. Auto zyska drugie życie, będzie bardziej odporne na mikrouszkodzenia.