Planujemy zakup drona

Coraz częściej oraz więcej można usłyszeć na temat dronów. Pozwalają one na eksplorowanie nieznanych dotychczas lokalizacji czy rejestrować obraz z niepowtarzalnej perspektywy. Zarówno w przypadku osoby prywatnej, jak i zajmujących się filmowaniem, konieczne jest zwrócenie uwagi na konkretne detale w momencie wyboru odpowiedniego modelu. Jakie rodzaje dronów warto wybrać?

Zakup dobrych i efektywnie działających dronów

dron w toruniuZanim podejmie się decyzję odnośnie zakupu konkretnego modelu drona, powinniśmy zastanowić się dokładniej nad tym, do jakich celów będzie wykorzystywany. Będzie to uzależnione od indywidualnych potrzeb i zakup w pełni profesjonalnego sprzętu może być błędem w przypadku osób używających dronów rekreacyjnie. Możemy zakupić dobry jakościowo dron w toruniu. Modele mające zapewniać rozrywkę są zazwyczaj pozbawione kamery, natomiast ich proces sterowania jest o wiele mniej precyzyjny, niż w przypadku dronów wyższej klasy. Pozwala to nauczyć się sterowania oraz przekonać, czy jest to pasja odpowiednia dla nas. Wieloma nowoczesnymi modelami dronów można operować przy pomocy smartfonów. Kolejnym rodzajem, poza modelami amatorskimi, są drony półprofesjonalne. Stanowią one kompromis pomiędzy profesjonalnym przeznaczeniem oraz stosunkowo niską ceną. Dronami tej klasy można nakręcić dobre jakościowo ujęcia i nie trzeba się obawiać wiatru, ponieważ znacznie lepiej radzą sobie w czasie podmuchów silniejszego powietrza oraz przy gwałtowniejszych manewrach. Takim rodzajem drona można udać się na nieco dłuższy lot, trwający do 18 minut. Sterowanie takich modeli odbywa się przy pomocy dedykowanego kontrolera. Najwyższą półkę stanowią drony profesjonalne. Są one dedykowane do wykorzystywania w celach kręcenia reportaży oraz produkcji filmowych. Są one znacznie bardziej stabilne, wytrzymałe i często wyposażone w aż 8 śmigieł. Nośność takich modeli jest znacznie większa i wynosi do 8 kilogramów.

Oprócz wymienionych modeli dronów, na rynku możemy znaleźć także drony sportowe, określane mianem FPV. Umożliwiają one uzyskiwanie znacznych prędkości oraz wykonywanie skomplikowanych manewrów. Podgląd w tym wypadku następuje poprzez dedykowane do niego gogle. Nowością na rynku są także drony wyścigowe, które nie wymagają składania i nadają się do użytkowania zaraz po wyjęciu z pudełka.