Place zabaw – producent, który zaskakuje innowacyjnością

 

W każdej dziedzinie naszego życia czasy ogrywają ważną rolę. Każdy stara się nadarzyć za nowoczesnością i sprostać aktualnym trendom. To aż czasem zaskakujące jak w ciągu kilku, czy kilkunastu lat potrafią się zmienić rzeczy, oraz miejsca codziennego użytku. Tak normalnie to się nad tym nie zastanawiałam, ale odkąd zostałam mamą zaczynam porównywać swoje dzieciństwo z tym jakie ma teraz moje dziecko.

Place zabaw jak mini parki rozrywki

place zabaw - producentNajczęściej taka refleksja dopada mnie na spacerach z córką. Mamy w swojej okolicy bardzo dużo zielonego terenu, a co za tym idzie mnóstwo przestrzeni dla rodzin z dziećmi. To nie są jakieś tam proste place zabaw jakie pamiętam z dzieciństwa, tylko ogromne konstrukcje, które zapewniają najmłodszym godziny zabaw. Za moich czasów trudno by było sobie coś takiego wyobrazić. Teraz poza standardowym wyposażeniem takim jak huśtawka, czy piaskownica największą atrakcją każdego placu zabaw jest domek, czy też konstrukcja różnych przeszkód w formie domku. U nas wygląda to mniej więcej tak, że po takiej drabince wchodzi się na mostek z ruchomymi elementami, po którym mamy tunel, z którego są rożne formy wyjścia. Dziecko ma do dyspozycji, aż trzy zjeżdżalnie, wieże, a nawet szlak z mini ścianką wspinaczkową. Wszystko to solidnie wykonane z metalu w kolorowej przyjaznej aranżacji i z fikuśnym motywem dzikich zwierząt. Nie ma dnia, żeby nie było tutaj dzieci. To miejsce ma w sobie coś co sprawia, że codziennie zbiera się tutaj mnóstwo rodzin, a to nie jedyne takie nowoczesne miejsce zabaw. W całym naszym mieście można znaleźć takie oryginalne place zabaw – producent, który je tworzy naprawdę imponuje mi swoją pomysłowością. Za czasów mojego dzieciństwa nawet w najśmielszych snach nie przyszłoby mi do głowy takie miejsce zabaw, a moja córka może z niego korzystać codziennie, kiedy tylko ma ochotę.

Takie zmiany nie tyczą się tylko placów zabaw. Wystarczy spojrzeć na to jakimi zabawkami bawiliśmy się my rodzice, a jakimi bawią się teraz nasze dzieci. Świat się zmienia i zaskakuje nas kolejnymi innowacjami w dziedzinie życia. Czasem się zastanawiam, jak będzie wyglądać codzienność naszych wnuków i czy taki człowiek jak ja będzie w stanie za tym wszystkim nadążać. Mam nadzieje, że się o tym przekonam na własnej skórze.