Pełnowartościowa karma dla psa

 

Jak wszyscy dobrze wiemy, na świecie istnieje pewna hierarchia określana mianem łańcucha pokarmowego. Pozwala on utrzymać porządek na świecie, ale i też dyktuje oczywiście nawyki żywieniowe konkretnej grupy zwierząt. Dlatego zanim weźmiemy do swojego domu psa, warto najpierw zapoznać się z tym, jak prawidłowo go karmić.

Mięsne karmy dla psów

karma dla psa essential foodsJeszcze całkiem niedawno większość z nas wychodziła z założenia, że psa wystarczy karmić resztkami z obiadu. Obecnie jednak wiemy, że nie jest to ani poprawny sposób żywienia, a już tym bardziej nie jest on zdrowy. Często mniej lub bardziej świadomie używamy w naszych posiłkach chemii, która może poważnie zaszkodzić naszemu pupilowi, ale nawet wówczas, gdy staramy się odżywiać zdrowo, nie wszystkie produkty z których składają się nasze posiłki nadają się dla psa. Dlatego właśnie kupujemy karmy ponieważ jest to pewniejsza alternatywa i przynajmniej wiemy, że nasz pies je odpowiednio. Powinniśmy jednak wiedzieć, że nie każda karma jaką widzimy w sklepie jest odpowiednia dla naszego psa. Większość karm z jakimi mamy do czynienia w sklepach, a już w szczególności tych tanich niestety nie jest tak zdrowa, jakby można było tego oczekiwać. Są one bowiem przeważnie nafaszerowane wieloma zbożowymi składnikami co nijak ma się do zapotrzebowań żywieniowych psów. Karma dla psa essential foods charakteryzuje się całkowicie odmiennym podejściem w porównaniu do karm słabej jakości. W tej karmie znajdziemy przede wszystkim produkty mięsne i odzwierzęce, czyli dokładnie to czym powinien się żywić nasz pies. Przez wzgląd na to, że karma ma w sobie tak duży odsetek mięsa staje się tym samym znacznie bardziej pożywniejsza dla naszego pupila, a to oznacza z kolei, że aby się porządnie najeść, pies potrzebuje zjeść znacznie mniej karmy niż w przypadku słabej jakości karm. Wobec tego worek dobrej jakości karmy starczy nam na dwa razy dłużej, niż typowa tania karma. Można więc powiedzieć, że nie tylko dajemy psu to, co najlepsze, ale również przy tym oszczędzamy.

Naturalnym pożywieniem psa jest mięso, a tylko malutki procent jego diety powinny stanowić produkty zbożowe, dlatego możemy kupować również karmy zawierające niewielki odsetek składników zbożowych, które mają na celu wzbogacić dietę naszego psa o niezbędne witaminy. Pamiętajmy, że dobra karma ma pozytywny wpływ na zdrowie naszego psa, jego wygląd, a tym samym również psychikę.