Panele winylowe do zakładania na klik

Byliśmy na samej końcówce wykańczania nowego mieszkania. Wszystko było już pomalowane, meble pokupowane, ale musieliśmy zająć się podłogami w sypialniach i w salonie. Je zostawiliśmy całkowicie na koniec, bo zarówno mój mąż, jak i mój tata i teść, nigdy sami podłóg nie zakładali i tym samym obawiali się trochę, czy dobrze wszystko założą. Stąd też takie przesuwanie na sam koniec. W końcu jednak musieliśmy się za to zabrać.

Zakładanie paneli winylowych na kliknięcie

panel winylowy klikCała trójka pomagała mi w wyborze paneli winylowych do pomieszczeń. Nie chciałam sama wybierać, bo to oni mieli je zakładać. A z drugiej strony nie chciałam zostawić im wyboru, bo chciałam mieć pewność, że panele będą ładnie wyglądać w każdej sypialni i salonie. W końcu decyzje zostały podjęte i wybory zostały zatwierdzone przez wszystkich. Poza konkretną kolorystyką i wzorami postawiliśmy na panel winylowy klik – czyli taki rodzaj paneli, które mają być bardzo proste w montażu. O to w końcu chodziło mężowi, tacie i teściowi. Panele w końcu do nas trafiły, mieszkanie przygotowane było do instalacji odpowiedniego podłoża, więc moi faceci mogli zacząć ostatnią część remontu. I szybko przekonali się, że nie ma nic łatwiejszego od montażu paneli na klik. Jak sama nazwa wskazuje, wystarczy je w siebie 'wkliknąć’, by upewnić się, że trafiły na swoje miejsce i nic ich już z tego miejsca nie ruszy. Wszystko bez wiercenia czy wbijania gwoździ. Szybko i bezproblemowo. Po założeniu wszystkiego w sypialni w ekspresowym tempie, stwierdzili, że wszystko założą od razu bez robienia sobie przerw, mimo że wcześniej zaplanowali sobie takie przerwy. Nie wiedzieli jednak, że faktycznie to wszystko tak szybko można załatwić. Pozostałe pokoje zostały obłożone nowymi panelami winylowymi w podobnie krótkim czasie.

To było aż niewiarygodne. Nie spodziewałam się, że coś takiego jak panele może być założone bez większych problemów i bez wcześniejszego doświadczenia z zakładaniem podłogi. Jak tak patrzyłam, jak oni to robią, to byłam pewna, że nawet ja sama potrafiłabym to robić, mimo że nie miałam żadnych takich doświadczeń wcześniej. Jak widać, warto zaufać informacjom opisującym dane produkty i jeśli opisywane są one, jako bardzo proste w montażu, to faktycznie tak musi być.