Panele słoneczne wykorzystujące najnowsze innowacje

Producenci paneli fotowoltaicznych oferują kilka nowoczesnych produktów monokrystalicznych i polikrystalicznych. Różnią się między sobą mocą. Ostatnio panele fotowoltaiczne zyskały na ogromnej popularności. To wszystkie dzięki wielu postępom technologicznym. Na rynku mamy do wyboru wiele innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie.

Nowe technologie wytrzymałych paneli fotowoltaicznych

wytrzymałe panele fotowoltaiczne z bydgoszczyStosując innowacyjne rozwiązania w produkcji paneli słonecznych, stale pojawiają się różne ulepszenia wydajności, zmniejszenie wpływu zacienienia i zwiększenie niezawodności, a kilku producentów daje obecnie gwarancję wydajności do trzydziestu lat. I są to wytrzymałe panele fotowoltaiczne z Bydgoszczy. Mając do dyspozycji wszystkie nowe opcje paneli słonecznych, warto przeprowadzić rozeznanie przed zainwestowaniem w instalację słoneczną. Innowacją jest zastosowanie ogniw o połowie rozmiaru zamiast pełnowymiarowych ogniw kwadratowych oraz przesunięcie skrzynki przyłączeniowej do środka modułu. Ma to wiele zalet, w tym lepszą wydajność poprzez zmniejszenie strat rezystancyjnych na kolektorach. Ponieważ każde ogniwo jest o połowę mniejsze, wytwarza połowę prądu przy tym samym napięciu, co oznacza, że ​​szerokość szyny zbiorczej można zmniejszyć o połowę, zmniejszając zacienienie i utratę ogniw. Zmniejszenie prądu skutkuje również niższą temperaturą w ogniwie, co z kolei zmniejsza potencjalne powstawanie i nasilenie gorących punktów z powodu miejscowego zacienienia, zanieczyszczenia lub uszkodzenia ogniwa. Ponadto krótsza odległość od środka panelu na górze i na dole poprawia ogólną wydajność, zwiększając moc wyjściową panelu o podobnych rozmiarach. Kolejną zaletą jest to, że przy częściowym zacienieniu górnej lub dolnej części panelu zacieniona część nie wpływa na wytwarzanie energii elektrycznej z drugiej połowy panelu słonecznego. Dwustronne panele słoneczne istnieją od kilku lat, ale teraz zaczynają zyskiwać na popularności, ponieważ koszt produkcji bardzo wysokiej jakości ogniw monokrystalicznych stale spada. Elementy dwustronne pochłaniają światło z obu stron panelu i w tych warunkach mogą wytworzyć do trzydziestu procent więcej energii niż tradycyjne panele jednostronne.

Tradycyjnie dwustronne panele słoneczne były używane tylko w instalacjach naziemnych, w których światło słoneczne łatwo odbijało się od otaczających powierzchni, zwłaszcza obszarów zaśnieżonych. Chociaż udowodniono, że działają dobrze po zamontowaniu na jasnych powierzchniach, mogą zwiększyć produkcję nawet o dziesięć procent.