Oświetlanie ogrodu z wykorzystaniem lamp solarnych

Alternatywne źródła energii są w ostatnich latach tematem na topie. Naukowcy z dziedzin związanych z fizyką ciągle poszukują nowoczesnych źródeł energii odnawialnej i udaje im się to z bardzo dobrym skutkiem. Jednym z przełomowych odkryć było wynalezienie paneli fotowoltaicznych, których działanie opiera się o przetwarzanie energii słonecznej w energię elektryczną.

Lampy solarne w Twoim ogrodzie

oświetlenie solarneZapewne każdy z nas przechadzając się między regałami w dużych marketach napotkał na swojej drodze urządzenia jakimi są lampy solarne. W wersjach ogrodowych występują one w postaci małych (najczęściej okrągłych) tub z umieszczonymi na górze panelami solarnymi a pod nimi znajduje się specjalny plastikowych klosz, który rozprasza promienie generowane przez diodę LED. Oświetlenie solarne to bardzo ciekawy dodatek do każdego ogrodu, który niewątpliwie podkreśli jego charakter. Lampy solarne są często umieszczane w ogrodach w miejscu najbardziej widocznym lub takim, które chcemy w jakiś sposób wyeksponować. Miejscami takimi najczęściej są jakieś skalniaki. W ostatnich czasach oświetlenie solarne równie często używa się do otaczania oczek wodnych. Takie rozwiązanie pełni dwojaką funkcję ponieważ oprócz estetyki oświetlenie solarne zaznacza położenie danego oczka wodnego. Lampy solarne są używane jednak nie tylko w ogrodach. Dość popularnym miejscem gdzie umieszczane są wspomniane lampy są podjazdy do garaży lub ścieżki. Ogólna zasada funkcjonowania lamp solarnych jest taka, że podczas dnia energia słoneczna jest zbierana przez panele fotowoltaiczne a następnie przetwarzana jest na energię elektryczną, która przekazywana jest do układu elektrycznego. Następnie ta energia jest magazynowa w akumulatorze, który z kolei tą energię oddaje w nocy aż do momentu rozładowania akumulatora. Kolejnego dnia cały cykl się powtarza. Nowoczesne lampy solarne wyposażone są w diody RGB dzięki czemu nasza lampa może świecić w wielu kolorach.

Ogólnie rzecz biorąc stosowanie lamp solarnych stało się bardzo popularne i ta popularność stale rośnie. Codziennie na całym świecie sprzedawane są miliony lamp solarnych w różnych wzorach i wersjach kolorystycznych. Omawiane oświetlenie możemy bez większych problemów zakupić przez Internet gdzie na aukcjach sprzedawcy wprowadzają co raz nowsze modele.