Ogrzewanie hal produkcyjnych

 

Nie da się ukryć, że ogrzewanie dużych pomieszczeń może stanowić dość poważny problem. Właścicieli bardzo dużych firm często mają naprawdę spory dylemat związany z tym w jakie systemy grzewcze inwestować by osiągać najlepsze rezultaty. Idealnie jest wówczas gdy dodatkowo koszty związane z utrzymywaniem takich systemów grzewczych są stosunkowo niskie. 

Wydajne promienniki podczerwieni

promienniki katalityczneW przypadku ogrzewania pomieszczeń o dużej powierzchni często ogrzewanie tradycyjnymi metodami jest totalnie nieefektywne. Jednak od jakiegoś czasu słyszy się o nieco bardziej skutecznych rozwiązaniach, które opierają się generowanie fal podczerwieni. Rozwiązania te mogą niejednokrotnie zaskoczyć Państwa swoją skutecznością. Przede wszystkim zaznaczyć trzeba, że w tej metodzie nie dochodzi do podgrzewania powietrza. Natomiast ogrzewane jest wszystko poza powietrzem co znajduje się w pomieszczeniu. Do ogrzewania podczerwienią bardzo często stosuje się nowoczesne promienniki katalityczne. Urządzenia te zasilane są gazem znajdujących się w butlach. W związku z tym taki promiennik jest urządzeniem mobilnym. Korzystając z takich promienników możemy w bardzo krótkim czasie zacząć odczuwać efekty ich pracy. W związku z tym idealnie się te promienniki sprawdzają na halach produkcyjnych oraz na magazynach. Oprócz wersji gazowych w sprzedaży dostępne są również promienniki zasilane energią elektryczną i ich skuteczność również jest bardzo duża.

Na dzień dzisiejszy mnóstwo osób postanowiło zainwestować w promienniki podczerwieni. Sprawdzają się one idealnie również w domach. Korzystanie z takich rozwiązań może w bardzo dużym stopniu wpływać na wysokość kosztów ogrzewania w naszych domach. Inwestycja w nowoczesne wersje promienniki może się Państwu zwrócić już po kilku latach.