Odpowiednie kosmetyki dla koni w Twoim domu

W zakres odpowiedniej opieki nad koniem wchodzi nie tylko najlepsze żywienie, ale również właściwa pielęgnacja sierści i włosów. W sklepach specjalistycznych dostępnych jest wiele służących w tym celu kosmetyków. Jednak wiele niezbędnych specyfików możesz znaleźć we własnej łazience.

Większość kosmetyków dla konia jest w Twojej łazience

kosmetyki dla koniNiektóre ludzkie kosmetyki świetnie nadają się do pielęgnacji koni. Najbardziej podstawowe z nich zwykle znajdują się w każdej łazience, więc są bardzo łatwo dostępne. Jakie kosmetyki dla koni możesz znaleźć u siebie? Przede wszystkim oliwkę dla dzieci. Produkt ten sprawdzi się w wielu sytuacjach. Oliwkę można stosować na co dzień aby zmiękczyć szorstką i suchą końską skórę, lub złagodzić podrażnienia słoneczne. Istnieją też zwolennicy stosowania tego preparatu w bardziej wyjątkowych sytuacjach, np. dla nabłyszczania końskich pysków podczas zawodów. Do poprawienia wyglądu skóry zwierzęcia znakomicie nadadzą się również tradycyjne chusteczki nawilżane. To proste rozwiązanie, które jest bardzo przydatne jeśli podczas przebywania na padoku koń ma do czynienia z kurzem, pyłem, piaskiem czy błotem. Aby szybko nadać blasku zszarzałej końskiej skórze wystarczy przetrzeć ją mokrymi chusteczkami. Szybko i skutecznie zbierają one nadmiar pyłu i przywracają sierści ładny wygląd. Jeśli zaś posiadamy siwego konia, niezastąpionym kosmetykiem niezbędnym do jego pielęgnacji okaże się tradycyjny krem z filtrem (najlepiej 50-tką). Siwe konie są wrażliwe na słońce i często ulegają poparzeniom słonecznym. Na podrażnienia najbardziej narażone są chrapy, a krem z filtrem przynosi im upragnioną ulgę. Innym znakomitym specyfikiem jaki znajdziemy w naszym domu będzie jedwab w płynie. Wiele kobiet używa go do pielęgnacji włosów, gdyż nadaje im on połysku i zdrowego wygląda. Tę samą rolę jedwab może spełniać podczas dbania o koński ogon. Ze względu na swoje właściwości zmiękczające, jedwab doskonale nada się do rozczesania końskiego ogona. Już odrobina tego preparatu pomoże rozdzielić poplątane kosmyki włosów i nabłyszczy je.

Kosmetyki dla koni nie muszą być więc kupowane w profesjonalnym sklepie jeździeckim. Najpotrzebniejsze preparaty znajdziemy we własnej łazience i może z powodzeniem zastosować je podczas pielęgnacji konia. Musimy jednak pamiętać, że jeśli tylko zauważymy niewłaściwą reakcję zwierzęcia dany kosmetyk, natychmiast musimy zaprzestać jego używania.