Odpowiednie drzwi do mieszkania w kamienicy

 

Dostałam w spadku mieszkanie w kamienicy w pewnym dużym i wieloletnim mieście. Było to bardzo stare i długo nieodwiedzane mieszkanie, dlatego musiałam przeprowadzić jego generalny remont. Nie chciałam go sprzedawać, a że lokalizacja była bardzo korzystna dla studentów, pomyślałam, że mogłabym je wynajmować.

Czym sugerować się przy wyborze drzwi wewnętrznych?

drzwi wewnętrzne do mieszkania w kamienicyGdy wszystkie ściany zyskały nowy kolor, a oświetlenie w każdym z pokoi było podłączone i sprawne, mogłam wziąć się za wybór drzwi, które miałyby odgradzać każde z pokoi. Mieszkanie jest na tyle duże, że spokojnie mogą w mieszkać w nim osoby niespokrewnione ze sobą, które będą dzieliły na czas studiów lub pracy sezonowej kuchnię i łazienkę, jednak w związku z tym koniecznie okazało się odgrodzenie każdych z pokoi drzwiami. Nie chciałam, by drzwi wewnętrzne do mieszkania w kamienicy nie pasowały do koloru ścian w mieszkaniu, więc długo szukałam odpowiednich. Nie musiałam się bać o to, że stracą swój kolor, wyblakną lub że będą narażone na inne czynniki atmosferyczne, bo mieszkanie jest usytuowane na trzecim piętrze. Bardziej obawiałam się, że nie znajdę drzwi, które pasowałyby klimatem do epoki, w której została kamienica pobudowana. Kolejnym problemem była niewymierna ościeżnica, ale z nią poradziliśmy sobie bez problemu. Mąż zatrudnił ekipę remontową, która najpierw wykonała odpowiednie pomniejszenie wejść do pokoi, by następnie wstawić ościeżnice i zamontować wszystkie skrzydła drzwi.

Dobrze, że mieliśmy pomóc fachowców, bo sami byliśmy wyczerpani po wielogodzinnym szukaniu kunsztownych i eleganckich drzwi z prawdziwego drewna, które ustylizowane były na minione lata. Mam nadzieję, że wybrane przez nas drzwi przypadną do gustu każdemu z lokatorów i że spodoba im się wynajmowane mieszkanie.