Odkurzacz, który sprawdzi się przy frezowaniu

Od wielu lat posiadam swój przydomowy warsztat, w którym projektuję i wykonuję zaprojektowane przeze mnie meble. Z wykształcenia jestem bowiem architektem wnętrz, na studiach projektowałam więc meble, które lubię hobbystycznie wykonywać po dziś dzień. Moja pasja zaowocowała nawet kilkunastoma zamówieniami konkretnych modeli, które bardzo spodobały się odwiedzającym mnie gościom. Niezbędne przy tego typu czynnościach narzędzia (takie jak frezarki czy szlifierki) generują jednak ogromne ilości drobnych cząsteczek pyłu, którego nie łatwo się potem pozbyć. W czynności tej pomógł mi jednak pewien specjalistyczny odkurzacz.

Odkurzacze, które gwarantują gruntowne czyszczenie 

odkurzacz ctl 36W zeszłym tygodniu pracowałam jednocześnie aż nad trzema drewnianymi krzesłami do jadalni. Zamówienie to niejako złożyła u mnie moja siostra, która wraz z mężem i synkiem wprowadziła się niedawno do nowego mieszkania i właśnie je urządzała. Chciałam sprawić jej niespodziankę i zdecydowałam się zaprojektować i wykonać dla nich kuchenne krzesła, które miały być zarazem swoistym prezentem na nową drogę życia. Nad swym projektem pracowałam niecałe dwa tygodnie, które upłynęły mi na zaawansowanej obróbce dębowego drewna. Cięłam je, szlifowałam oraz rzeźbiłam, co generowało bardzo duże ilości drewnianych opyłków, które były niełatwe do uprzątnięcia. Z pomocą przyszedł mi wówczas mąż, który sprezentował mi specjalistyczny odkurzacz ctl 36. Odkurzacz ten dedykowany jest właśnie głównie tym, którzy zajmują się produkcją mebli, które w procesie produkcji generują ogromne ilości pyłu, który możemy nieopatrznie wdychać. W celu zadbania o własne bezpieczeństwo, oraz sam komfort pracy, warto zaopatrzyć się wówczas w specjalistyczne odkurzacze, które posiadają wysoką moc ssącą i wiele dodatkowych funkcji. Ułatwiają one utrzymanie naszej pracowni w czystości. Odkurzacze te posiadają ponadto dodatkowe filtry AUTOCLEAN oraz High Performance, które oczyszczają się automatycznie. Niewątpliwym atutem urządzenia jest również pojemność jego zbiornika, który pomieści aż 36 litrów zanieczyszczeń. 

Odkurzacz ten pomógł mi na bieżąco utrzymywać czystość w mojej pracowni. Ponadto wpłynął również korzystnie na moje zdrowie (niepożądane pyłki nie dostawały się do moich płuc czy oczu). Dodatkowe filtry sukcesywnie odfiltrowywały moją pracownię ze wszelkich szkodliwych substancji powstałych podczas procesu produkcji. W ten oto sposób mogłam bez większych trudności wykonać krzesła, które sprezentowałam mojej siostrze z wielką radością.