Ocieplanie domu pianką

Dzięki termoizolacji ciepło nie będzie uciekało z domu, więc rachunki za ogrzewanie będą niższe. Podczas upalonego lata gorące powietrze natomiast nie będzie przedostawało się do domu, więc wewnątrz będzie panowała komfortowa temperatura. Rosnącą popularnością cieszy się ocieplanie domów oraz poddaszy za pomocą pianki poliuretanowej, która jest niezwykle skuteczna i opłacalna.

Jak skutecznie ocieplić dom?

profesjonalne ocieplenie pianką w mazowieckimWarto zainwestować w ocieplanie poddasza, ponieważ uciekające ciepło generuje wyższe koszta ogrzewania. Polecane jest profesjonalne ocieplenie pianką w mazowieckim i dzięki wyspecjalizowanym pracownikom usługa jest najwyższej jakości. Pianka poliuretanowa jest taka skuteczna, ponieważ dociera w każdy, nawet trudno dostępne zakamarki, tworząc szczelną powłokę termoizolacyjną. Tradycyjne metody ocieplania przy użyciu wełny lub styropianu nie są tak skuteczne. Materiały te nie są w stanie dotrzeć do szczelin i trudno dostępnych miejsc. W takim wypadku często dochodzi do mostów termicznych. Oznacza to, że tworzą się miejsca, przez które jednak ciepło znajduje drogę ucieczki. W przypadku zastosowania pianki poliuretanowej nie dochodzi do tworzenia się takich mostów. Dzięki niezwykle szczelnej powłoce można ograniczyć koszty ogrzewania, ponieważ nawet podczas mroźnych zim ciepło utrzymuje się wewnątrz domu. Pianka poliuretanowa jest również bardzo bezpieczną metodą, ponieważ jej aplikacja nie powoduje pylenia, a sama pianka jest bezpieczna dla środowiska. Jest to świetne rozwiązanie dla alergików. Zastosowanie wełny do ocieplania jest odradzane w przypadku alergików, ponieważ materiał bardzo się pyli. Pianka cieszy się rosnącą popularnością ze względu na jej wysoką skuteczność i szybkość w montażu. Specjaliści uporają się z pracą w ciągu 1-2 dni roboczych, więc jest to ekspresowy czas. Dzięki piance można docieplić również starsze domy, które przechodzą modernizację.

Natryskowe ocieplanie pianką poliuretanową może wykonywać tylko specjalnie wyszkolona osoba, która precyzyjnie radzi sobie z aplikacją oraz wyposażona jest w odpowiedni strój ochronny. Strój ochronny jest konieczny, ponieważ bezpośrednie narażenie na działanie aktywnej piany podczas aplikacji jest niezdrowe. Po całkowitym wyschnięciu materiału można bezpiecznie korzystać z pomieszczenia.