O filtrach kieszeniowych

W dzisiejszych czasach musimy często coś oczyszczać. Do tego celu wykorzystuje się m.in. filtry. Filtry ogólnie służą do odsiewania nieprzydatnych lub szkodliwych elementów. Proces filtrowania można znaleźć w prawie każdej dziedzinie życia. Filtrować musi zarówno informatyk, jak i sprzątacz, a także górnik. Najbardziej dostrzegalne są jednak filtry powietrza oraz przeciw tłuszczowe. W poniższym tekście pochylę się nad jednym typem filtrów powietrza.

W jakich sytuacjach potrzebujemy filtrów kieszeniowych?

filtr kieszeniowyW Polsce odnotowuje się kolejne rekordy poziomów smogu. Warto więc pomyśleć o jakiejś ochronie. Taka ochrona polega przede wszystkim na odsiewaniu smogu oraz różnych pyłów z powietrza. Miejscami, które najbardziej potrzebują takiej ochrony są duże skupiska ludności, szczególnie szpitale, placówki przemysłowe i handlowe. Nie można zapominać również o pomieszczeniach z urządzeniami komputerowymi i telekomunikacyjnymi. W takich miejscach również świetnie się sprawdzi filtr kieszeniowy. Najlepiej by było, gdyby taki filtr był tylko częścią systemu oczyszczania. Można połączyć te systemy z klimatyzacją, czy ogrzewaniem. Kupując ten typ filtra, trzeba również dopasować go do naszych potrzeb. Nie zawsze jest nam potrzebne krystalicznie czyste powietrze, czasem wystarczy częściowe tylko oczyszczenie. W zależności od zastosowań, filtr będzie miał inną budowę. Główna zasada pozostaje jednak taka sama. Powietrze przechodzi przez kieszenie filtra, które są zbudowane z większych i mniejszych włókien (najczęściej szklanych). Grubsze włókna zatrzymują większe cząsteczki z powietrza, mniejsze zaś filtrują drobiny pyłu i kurzu. Istotne jest również umieszczenie filtra w odpowiedniej części systemu. Filtry kieszeniowe zazwyczaj umieszcza się na początku systemu, w pierwszej lub drugiej fazie oczyszczania.

Podsumowując, używanie filtrów jest bardzo powszechne w codziennym życiu. Używając filtrów kieszeniowych można skutecznie oczyścić powietrze. Trzeba to robić ze względów zdrowia, bezpieczeństwa i wygody. Jeśli w miejscu pracy lub innym miejscu publicznym zamontowano klimatyzację, bardzo prawdopodobnie zamontowany jest również odpowiedni filtr. Oczyszczone powietrze jest również często potrzebne w przemyśle. Myślę, że warto używać filtrów.