O escape roomach słów kilka

Zarówno starsze dzieci jak i młodzież bardzo lubią spędzać czas na różnego rodzaju imprezach. Spotykają się więc zarówno przy jakiejś okazji jak i bez konkretnego powodu, tylko po to aby razem pobyć i oderwać się od codziennych problemów. Do tej pory były to kluby młodzieżowe, pizzerie, czy jakieś młodzieżowe domy kultury, ale w ostatnim czasie pojawiła się zupełna nowość – escape room. Praktycznie możemy je spotkać w każdym większym mieście.

Czym są popularne escape roomy?

escape room w KrakowieZazwyczaj mieszczą się w domach jednorodzinnych, ale możemy je również spotkać w tradycyjnych blokowiskach. Są to pomieszczenia mieszkalne zamienione na pokoje zagadek. Są one przygotowane tematycznie, oraz w zależności od stopnia trudności, Wejście do nich praktycznie ma każda osoba niezależnie od wieku, oczywiście nie mówimy tu o małych dzieciach, ale młodzieży w wieku gimnazjalnym, licealnym, studentach a nawet dorosłych.  Pokoje zagadek bo to o nich mowa powstają jak grzyby po deszczu, ponieważ cieszą się ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem. Wiąże się to z ich charakterem i tym dreszczykiem strachu jaki nam towarzyszy oraz ogromnymi emocjami jakie budzą wśród uczestników zabawy. Wejście do takiego pokoju powinno zależeć od poziomu naszej wiedzy oraz zainteresowań. Zazwyczaj liczba osób  które mogą wejść jednorazowo jest dokładnie określona i zależy od wielkości pomieszczenia i tematyki zagadek. W chwili przekroczenia progu pokoju zostajemy w nim zamknięci i mamy określony czas na wykonanie pewnych zadań dzięki którym uda nam się opuścić pokój. Przez cały czas pobytu w takim pokoju jesteśmy obserwowani przez osoby nadzorujące i koordynujące nasz pobyt tam. W chwili niepewności, paniki lub trudności w poradzeniu sobie z zadaniami możemy zawsze poprosić o pomoc i wsparcie. Bardzo dobrą opinią i dużym zainteresowaniem cieszy się escape room w Krakowie. Jest to bardzo atrakcyjna forma rozrywki i wypoczynku.

Myślę, że pokój zagadek to bardzo ciekawe wyzwanie i fajna forma spędzenia wolnego czasu. Może to być nietuzinkowy prezent urodzinowy lub imieninowy dla kogoś bliskiego. Kontakt do właściciela i organizatora do pokoju zagadek  znajdziemy za pomocą  przeglądarki internetowej lub ogłoszeń w mediach. Koszt zależy od rodzaju pokoju, miejsca i ilości osób biorących udział w zabawie.