O auto trzeba dbać

 

Na ostatnim przeglądzie, mechanik nie znalazł żadnych usterek w moim aucie, jednak zwrócił mi uwagę na zarysowania na lakierze oraz na zderzakach. Uprzedził mnie, że takie ubytki w lakierze, mogą doprowadzić do powstania i rozprzestrzeniania się rdzy. Zbagatelizowałem wtedy jego słowa, bo byłem pewny, że chce mnie namówić na wykonanie tej usługi.

Jak dobrać pastę polerską?

pasty polerskie do metaluTeraz wiem, że błędnie posadziłem mojego mechanika, o chciwość i naciąganie naiwnych klientów. Po pewnym czasie, rzeczywiście zauważyłem pierwsze ślady rdzy na zderzakach. Na drzwiach, wokół zamków, a także na bagażniku przybyło rys, co wyglądało nieestetycznie. Postanowiłem jednak sam się tym zająć, bo w ostatnim czasie brakuje mi środków na tego typu niespodziewane wydatki. Zacząłem od poszukania informacji w Internecie, jak powinienem zabrać się za pielęgnację mojego auta. Trafiłem na świetny poradnik, w którym opisane było jak polerować samochód, krok po kroku. Znalazłem tam informację, że profesjonalne pasty polerskie do metalu, skutecznie usuwają pojawiającą się rdzę, oraz zabezpieczają powierzchnię, przed jej ponownym powstawaniem. Nadają wysoki połysk, polerowanej powierzchni oraz usuwają wszelkie zanieczyszczenia. Na rynku dostępne są pasty w bloku lub w tubce. Te w bloku, mają konsystencje wosku i składają się z dużych drobin polerskich. Służą one do polerowania metali twardych, takich jak na przykład stal nierdzewna. Pasty w tubce, mają konsystencję wazeliny oraz składają się z mniejszych drobinek polerskich. Świetnie sprawdzają się w polerowaniu elementów wykonanych z aluminium a także innych metali miękkich. Na stronie był też poradnik, jak wykonać własną pastę do polerowania auta, jednak jest to dla mnie zbyt czasochłonne i zbyt kosztowne. Dużo szybszym i tańszym wyjściem, jest kupienie gotowej pasty w sklepie motoryzacyjnym z akcesoriami do pielęgnacji pojazdów, lub na niemal każdej stacji benzynowej. Po co się męczyć, jeśli istnieją prostsze rozwiązania?

Polerowanie samochodu, można przeprowadzić ręcznie, lub przy użyciu elektronarzędzi. Na rynku dostępne są tarcze do polerowania aut, które można zamontować na różnych typach elektronarzędzi, na przykład na wiertarce, którą każdy ma w domu. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się na ręczne polerowanie, powinien użyć w tym celu bawełnianej szmatki.