Nowoczesne wkłady zamkowe

Systemy Master Key są doskonałym uzupełnieniem zabezpieczeń obiektowych, niezależnie od tego czy są montowane w prywatnym domu, czy w miejscu pracy. Szybki dostęp do wszystkich pomieszczeń może również ułatwić upoważnionym pracownikom wykonywanie zadań, usprawnić ewakuację czy gaszenie pożaru, oraz przydać się w najmniej oczekiwanych sytuacjach.

Najnowocześniejszy system Master Key do obiektu

wkładki w systemie jednego kluczaSystemy dostępowe są często zakładane w obiektach jeszcze przed oddaniem ich do użytku, i wtedy już używane przez pracowników posiadających większy dostęp do pomieszczeń. Składają się one z wkładek do drzwi, które posiadają własne klucze, aczkolwiek mogą być otwarte za pomocą tego samego klucza dostępowego, który dostępny jest dla osób upoważnionych do wchodzenia do pomieszczeń zastrzeżonych na terenie obiektu. Wkładki w systemie jednego klucza mogą być również zakładane do zwykłych drzwi, po ich wymianie czy dobudowaniu nowej części obiektu. Nowe wkładki mogą być zamówione w zakładzie który wykonał pierwotny system dostępowy, a po ich otrzymaniu można je zamontować w drzwiach dokładnie tak samo jak każdy inny rodzaj wkładki zamkowej. Wkładki mogą być również jednostronne, i działać w pomieszczeniach które otwierane są tylko z zewnątrz. Oprócz zwykłych wkładek zamkowych, można dostać również kłódki o różnych gabarytach, które będą otwierane dokładnie tak samo jak wkładki w systemie master key.

Wkładki w tym systemie nie różnią się za bardzo od standardowych wkładek, poza możliwością otwierania jednym kluczem, i mają z reguły podobną wytrzymałość jak zwykłe wkładki do drzwi. Wkładki te mają jednak możliwość podłączenia do lokalnego systemu alarmowego, dzięki któremu każde otwarcie drzwi za pomocą klucza dostępowego jest rejestrowane.