Nowoczesne szafy na broń

Rozwój firmy oznaczał również ciągłe unowocześnienie i rozbudowywanie ekwipunku dla pracowników. Oznaczało to również możliwość wymiany dotychczasowo używanych egzemplarzy broni palnej na nowe, nowocześniejsze i bardziej efektywne modele. Wiązało się to, niestety, z koniecznością rozbudowy magazynu broni do obecnie wymaganych standardów, koniecznych do otrzymania certyfikatu bezpieczeństwa.

Nowoczesne szafy do przechowywania broni

szafa do przechowywania broniDotychczas stosowane przez nas szafy do broni pamiętały jeszcze początek lat dziewięćdziesiątych, i sprawdzały się dobrze, póki wymagania nie zostały zmienione odgórnie. By ułatwić proces modernizacji, postanowiliśmy więc wymienić wszystkie egzemplarze na nowe, by nie musieć się przejmować wygaśnięciem ważności certyfikatu starych szaf i sejfów. Nowe modele były zdecydowanie nowocześniejsze, i podczas gdy starego typu szafa do przechowywania broni przypominała nieco szafki pracownicze, jakie widuje się w wielu miejscach pracy, nowe egzemplarze były bardziej podobne do sejfów czy zabezpieczonych skrytek. W zależności od przeznaczenia, były one różnych rozmiarów, mieszcząc zwykle po trzy sztuki broni, amunicję i wszystkie akcesoria i narzędzia, potrzebne do konserwacji, aczkolwiek wszystkie odmiany miały podobne parametry bezpieczeństwa i zabezpieczenia. Wszystkie szafy wykonane były ze wzmocnionej stali, odpornej zarówno na ingerencję zewnętrzną, jak i uszkodzenia mogące powstać podczas składowania wadliwej lub nieprawidłowo konserwowanej amunicji. Wszystkie szafy były hermetycznie zamykane. W przeciwieństwie do modeli dostępnych dla prywatnych użytkowników, nasze szafy mieściły bardzo dużo amunicji, która musiała być odpowiednio zabezpieczona przed wpływem wilgoci, niskiej temperatury czy kurzu, by zminimalizować ryzyko awarii podczas korzystania z broni i tym samym zapobiec wypadkom użytkownika.

By chronić zawartość przed ingerencją osób niepowołanych, szafy były elektronicznie zamykane, a karty dostępowe posiadał wyłącznie kierownik magazynu broni, oraz szef obiektu. Każda próba nieautoryzowanego otwarcia szafy powodowała uruchomienie alarmu i całkowitą blokadę zamka, do czasu rozbrojenia alarmu przez osobę upoważnioną. Był to bardzo wysoki poziom zabezpieczenia, aczkolwiek wymagany przy tak dużej ilości składowanej broni.