Nowoczesne kosiarki samojezdne

Nie da się ukryć, że jedną z czynności którą wykonujemy w naszym ogrodzie mniej chętnie jest koszenie trawnika. Większość z nas na samą myśl na temat tej czynności zaczyna mieć gorszy humor. Jednak bez względu na wszystko musimy zadbać o to aby trawnik kosić. Można robić to na wiele różnych sposobów. Ostatnimi czasy mamy do dyspozycji ciekawe narzędzia, które nam na to pozwalają. 

Efektywne koszenie trawnika 

kosiarka yard manTrawnik szczególnie mocno obrasta trawą w czasie późnej wiosny i wczesnego lata. W tym czasie wzrost traw jest tak szybki, że kosić trawę musimy co kilka dni. Im bliżej do jesieni tym bardziej czas wzrostu traw się zmienia. Od jakiegoś czasu dostępne są urządzenia, które szczególnie często zastępują tradycyjne kosiarki. Jednym z takich urządzeń jest kosiarka Yard Man. Jest to sprzęt określany jako traktorek do koszenia trawy. Kosiarki tego typu występują w dwóch wersjach. Można spotkać kosiarki traktorki oraz traktorki ridery. W tych pierwszych jest tak, że ostrza znajdują się bezpośrednio pod operatorem tej kosiarki. Natomiast w riderach jest tak, że agregat koszący znajduje się przed urządzeniem. Model kosiarki, który wymieniono wcześniej zaliczany jest do traktorków. Moc silnika w takiej kosiarce to aż 15,5 KM. Natomiast maksymalna prędkość takiej kosiarki to niecałe 10 km/h. W tym modelu zainstalowany jest również pojemny kosz na trawę. 

Obecnie można spotkać kosiarki z bardzo pojemnymi koszami na trawę. W przypadku modelu omawianego powyżej kosz ma pojemność aż 240 litrów. Taka pojemność pozwala na koszenie trawnika bez robienia częstych przerw. Kosiarki traktorki pozwalają na bardzo komfortowe koszenie, z którym poradzić sobie może każdy. Obsługa kosiarki jest naprawdę bardzo intuicyjna więc z zakupu na pewno będziemy zadowoleni.