Niezbędna w gospodarstwie rolnym – wialnia do zboża

To jedno z podstawowych urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwach rolnych. Na rynku dostępne są atrakcyjne oferty zarówno urządzeń używanych i nowych maszyn. W przypadku gospodarstw o dużej powierzchni, które operują na dużej ilości ziaren wymagających przesiewu, zaleca się zakup maszyn nowych, o dużej przepustowości oraz wydajności. Zakup nowego urządzenia wiąże się także z większą skutecznością oraz nowoczesnymi technologiami i sitami zastosowanymi podczas produkcji.

Wialnia do zboża – duża przepustowość

wialnie do zbożaDobrze prosperujące gospodarstwo rolne, któremu zależy na wysokiej jakości plonach oraz sprawnie przeprowadzonym pracom, powinno być wyposażone w szereg maszyn, umożliwiających efektywną pracę a także odpowiednie przygotowanie zarówno pól jak i ziaren pod zasiew. W szczególności rolnicy posiadający duże gospodarstwa rolne, o powierzchni powyżej 25h, wykorzystują nowoczesne technologie, w celu poprawy jakości zbiorów oraz przyśpieszeniu wielu prac. Wialnie do zboża to jedno z podstawowych wyposażeń gospodarstw rolnych. Pozwala na szybkie oraz skuteczne oddzielenie zanieczyszczeń w postaci połówek ziaren, plew i kurzu od dobrego ziarna. Pozwala to na optymalne przygotowanie ziaren pod przyszły zasiew, co przekłada się na jakość plonów oraz ich wielkość. Możliwy jest zakup spersonalizowanych urządzeń, dzięki czemu dostępne funkcje maszyny zostaną w pełni wykorzystane. Wykorzystanie czyszczalni pozwoli również uniknąć niszczenia plonów, czego powodem mogą być robaki znajdujące się w ziarnie pozbawionym odpowiedniego czyszczenia. Działanie witalni oparte jest na mechanizmie grawitacyjnym. Elementy lżejsze od ziaren zostają oddzielone przy użyciu wiru powietrza. To efektywny sposób, który w zależności od modelu, pozwala na oczyszczenie nawet 50 ton ziarna w ciągu godziny.

Nowoczesne gospodarstwa rolne, nastawione na produkcję płodów rolnych na skalę hurtową, coraz częściej wykorzystują nowoczesne rozwiązania technologiczne, które umożliwiają skuteczne, płynne oraz efektywne prowadzenie uprawy oraz roli. Dzięki wialni do zboża, ziarna przygotowywane do zasiewu zostaną oczyszczone z różnego rodzaju zabrudzeń w krótkim czasie. Metoda ta przekłada się na jakość przyszłych plonów, w tym pozwala uniknąć ich niszczenia.