rogale do karmienia

Nie tylko dziecko po porodzie jest ważne – porady dla mam

Przez kilka tygodni po porodzie uwaga wszystkich skupia się zwykle na niemowlaku, a przecież i potrzeby młodej matki są w tym czasie bardzo ważne. Opieka nad dzieckiem zasadniczo nie jest trudna, jednak młoda mamy potrzebuje czasu by nauczyć się tego nauczyć i nabrać wprawy. Fakt ten sprawia, że początkowo opieka nad dzieckiem może być dość mecząca. Jakie rozwiązani mogą pomóc młodej mamie w opiece nad dzieckiem i poprawić jej samopoczucie? Odpowiedzi na te pytania postaramy się udzielić w poniższym artykule.

Praktyczny strój dla młodej mamy

Stanik dla matek karmiącychOpieka nad dzieckiem, zwłaszcza na początku może być dość mecząca, dlatego ważne jest to by kobieta w tym czasie czuła się wygodnie i swobodnie, a co za tym idzie ważny jest odpowiedni strój. Jakie zatem rozwiązania warto wziąć pod uwagę by było nam jednocześnie wygodnie, a strój był praktyczny? Przede wszystkim warto zainteresować się ubraniami dla kobiet karmiących, wśród których można wyróżnić takie jak:

  • bluzki do karmienia,
  • biustonosz do karmienia,
  • sukienki do karmienia.

Biustonosz do karmienia umożliwią karmienie dziecka bez konieczności zdejmowania go, co jest bardzo wygodne i praktyczne, zwłaszcza jeśli kobieta znajduje się poza domem. Stanik dla matek karmiących jest wykonany z delikatnych materiałów dzięki czemu jest względnie wygodny w noszeniu. Należy jednak odpowiednio dobrać ich rozmiar – w tym względzie warto skonsultować się z obsługą sklepu. Równie praktyczne są sukienki do karmienia – takie sukienki pozwalają się młodej mamie poczuć pięknie i atrakcyjnie, a przy tym nie ma przy nich żadnego problemu przy karmieniu dziecka. Góra sukienki ma albo dekolt z zameczkami dzięki czemu można ją w dowolnym momencie odpiąć, albo dekolt na zakładki dzięki czemu bez problemu można odpiąć jedną część sukienki. Rozwiązania dla matek karmiących wbrew powszechnej opinii są ciekawe pod względem stylistycznym, dzięki czemu już na krótko po porodzie kobieta może się ubierać pięknie i praktycznie, co na pewno poprawi jej samopoczucie.

Pomocne dodatki i akcesoria

mufki do wózkaPrzy opiece nad dzieckiem mogą także przydać się różnego rodzaju akcesoria, które ułatwią i uprzyjemnią codzienne czynności. Jedną z podstawowych rzeczy w które powinna zaopatrzyć się młoda mama jest poduszka do karmienia. Taka poduszka nie tylko ułatwi samo karmienie tak piersią jak i butelką, ale także sprawi, że będzie to zdecydowanie bardziej wygodne i komfortowe. Warto także pomyśleć o takim rozwiązaniu jakim są mufki do wózka. Takie mufki to zasadniczo pokrowce czy też rękawice – w zależności od wersji, które montuje się na poręczy wózka. Z zewnątrz są one wykonane z wodoodpornego materiału, w środku natomiast zwykle w polaru, dzięki czemu ręce w trakcie spaceru z wózkiem nie marzną. Rozwiązanie to uprzyjemni spacery zwłaszcza w okresie jesiennym czy zimowym.

Pomocne i użyteczne urządzenie – elektroniczna niania

elektroniczna nianiaElektroniczne nianie jeszcze do niedawna uważane były za ciekawy choć często zbędny gadżet, praktyka pokazuje jednak, że rozwiązanie to może bardzo ułatwić opiekę nad dzieckiem. Na podstawie dzidziusiowo.pl elektroniczna niania to w zasadzie system dwóch głośników z czego jeden jest nadajnikiem- ten ustawiamy w pokoju dziecka, drugi odbiornikiem – ten zabieramy ze sobą. Pozwala to na wykonywanie różnych obowiązków domowych, mając przy tym stały nadzór nad dzieckiem. Czujniki są na tyle dokładne, że informują nas jeśli z dzieckiem dzieje się coś nie prawidłowego, dzięki czemu możemy sprawdzić czy nie dzieje się nic złego, a przy tym nie musimy stale przebywać w pokoju dziecka. Ważne jest jednak to by zwrócić uwagę przy zakupie elektronicznej niani na ile jest ona czuła i jak wiele ma funkcji. Jeśli sprzęt ten ma ułatwić nam opiekę nad dzieckiem i zapewnić mu bezpieczeństwo to powinien być dobrej jakości.

Jak zadbać o dobre samopoczucie?

krem przciwzmarszczkowySprawując opiekę nad dzieckiem ważne jest także to by zadbać o swoje samopoczucie. Im lepiej się czujemy tym łatwiej przychodzi nam wykonywanie wszystkich codziennych czynności. O czym zatem powinna pamiętać młoda mamy? Według portalu www.matkapolka.com.pl przede wszystkim codzienna pielęgnacja, odpowiednie kremy tak do twarzy jak i na rozstępy. Obecnie dostępnych jest bardzo wiele kosmetyków, dzięki czemu każda kobieta z powodzeniem może znaleźć coś dla siebie Ciekawą opcja są kosmetyki z aloesem, które dobrze nawilżają i łagodzą skórę. Kosmetyki z aloesem mają także działanie regeneracyjne i przyspieszają regeneracje ran, dzięki czemu są praktyczne w wielu sytuacjach. Nie tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków jest ważne, ale także i preparatów witaminowych, które poprawią ogólny stan organizmu, a co za tym idzie i samopoczucie. Tutaj dobrą opcją mogą być minerały forever. Jest to preparat całkowicie naturalny, dzięki czemu ma bardzo dobrą przyswajalność i daje widoczne efekty. Należy jednak pamiętać, że stosowanie preparatów witaminowych przez kobiety karmiące powinno być zawsze skonsultowane z lekarzem.

Podsumowanie

Opieka nad dzieckiem w początkowym okresie może być dla młodej matki dość mecząca, co będzie miało niekorzystny wpływ na jej samopoczucie, dlatego ważne jest wybieranie rozwiązań, które pomogą nam przejść przez ten okres. Rozwiązań, które mogą się przydać jest naprawdę sporo, ważne jest jednak to by wybierać te, które naprawdę będą nam potrzebne i pomocne.

2 thoughts on “Nie tylko dziecko po porodzie jest ważne – porady dla mam”

Leave a Comment