Naturalne kosmetyki do makijażu

 

Niezbędnikiem każdej kobiety, która nosi na co dzień makijaż, jest podkład – czy to sypki, czy występujący jako fluid. Podczas zakupu odpowiedniego pudru zwracamy uwagę na cenę, wydajność i krycie, jakie zapewnia. Zaopatrujemy się też w niezbędne do nakładania makijażu gadżety, jak specjalne gąbeczki, pędzle czy szczoteczki.

Zalety pudru mineralnego

naturalny puder mineralnyCzytając skład wielu, dostępnych na rynku drogeryjnym, pudrów możemy zauważyć, że wiele z nich ma w składzie szkodliwe i alergizujące produkty. Te mogą powodować podrażnienie wrażliwej skóry, zwłaszcza w okolicy oczu i ust. Mogą też zapychać pory, co ostatecznie prowadzi do pogorszenia wyglądu naszej cery, przez powstawanie zaskórników i wyprysków. Dlatego warto zaopatrzyć się w kosmetyk, którego skład to czasem ledwie kilka półproduktów. Naturalny puder mineralny to produkt, który składa się wyłącznie z naturalnych minerałów, a mimo to umożliwia nam wykonanie perfekcyjnego makijażu. Nie musimy martwić się o jego krycie, często jest ono porównywalne z dostępnymi odpowiednikami, których używałyśmy dotychczas, a których skład był bogaty w sztuczne i szkodliwe substancje. Obecnie na rynku możemy wybierać pudry w wielu formułach – kryjącej, matującej, lub rozświetlającej. Mineralne pudry mogą być równie, lub bardziej wydajne, niż sztuczne odpowiedniki. Gama dostępnych odcieni bywa bardzo szeroka, choć czasem część z nich jest dostępna jedynie w sprzedaży internetowej.

Produkty, które znajdziemy w internecie mogą okazać się tańsze niż te, które znajdujemy w stacjonarnej drogerii. Ich zakup będzie bardziej opłacalny, jednak brak możliwości sprawdzenia odcienia „na żywo” może być uciążliwy. Jednak w tym wypadku wiele internetowych sklepów oferuje kupno próbek, czasem całych zestawów, które pomogą wybrać nam dopasowany do naszej karnacji odcień pudru przed jego właściwym zakupem.