Narożna kanapa do salonu

Jednym z pomieszczeń, z których urządzeniem w nowym mieszkaniu mieliśmy problem, był salon. Byliśmy przyzwyczajeni, że salon to salon, a nie dodatkowo jadalnia i pokój dla gości. Pod tym względem przenosiny do średnich rozmiarów mieszkania okazały się trudne. Musieliśmy przemyśleć porządnie co faktycznie możemy kupić do salonu i jak się to ma do naszych wcześniejszych planów na jego umeblowanie. Nasza wizja niestety nie całkiem przetrwała to starcie.

Wybór nowej kanapy narożnej

kanapy narożneMarzenia o wielkim stole trzeba było zamienić na znacznie mniejszy, rozkładany, bo nasz idealny zwyczajnie zajmowałby pół pomieszczenia. Podobnie było z kwestią kanap. Żona chciałaby wstawić dwie eleganckie sofy, jednak po prostu brakowało na to miejsca. Do tego sofa, na nóżkach, nie nadawałaby się zupełnie do spania dla gości. Musieliśmy pomyśleć o kanapie rozkładanej, najlepiej takiej, która poza schowkiem na pościel ma jeszcze jakieś dodatkowe miejsce do przechowywania, a do tego w zestawie są pufy – do których da się wcisnąć lekki koc albo poduszkę. Przeglądając różne meble w internecie natrafiliśmy na sklep, który sprzedawał kanapy narożne. Wcześniej oglądaliśmy kilkanaście różnych modeli, ale dopiero te naprawdę nas do siebie przekonały. Dobrze łączyły w sobie nowoczesność z klasyką, a do tego były bardzo praktyczne. Narożna kanapa w naszym przypadku okazała się znacznie lepszym wyborem niż inne rodzaje, ponieważ dzięki niej mogliśmy lepiej zaaranżować nasz salon, tak aby nie wydawał się przytłoczony dużymi meblami. Na modelu, który wybraliśmy, spokojnie mogą siedzieć cztery osoby, nawet pięć, a po rozłożeniu na kanapie wyśpią się dwie i nie będą narzekać na brak miejsca. Producent tych kanap oferował bardzo dużo opcji do wyboru, nie tylko to, czy kanapa ma być lewa czy prawa. Mogliśmy wybrać też materiał na obicie z różnych wariantów cenowych. Cała kanapa mogła mieć jeden kolor albo łączyć ze sobą dwa różne.

Do wyboru było także samo wypełnienie: piankowe albo na sprężynach. To pierwsze było znacznie tańsze, jednak narożnik na sprężynach bardziej pasował na mebel, który przetrwa przez wiele lat w dobrym stanie. Kanapa na sprężynach mniej się odkształca i jest wygodniejsza na dłuższą metę, a my planowaliśmy, że będzie często używana. Znalezienie idealnej konfiguracji wszystkich elementów naszej kanapy zajęło nam kilka godzin, ale byliśmy zadowoleni z rezultatu.