Najnowocześniejsze baterie do instalacji słonecznych

 

Domowe elektrownie fotowoltaiczne są zazwyczaj wyposażane w najprostsze magazyny energii, które mimo nieskomplikowanej konstrukcji sprawdzają się w nich bardzo dobrze. Ci właściciele instalacji solarnych, którzy chcą całkowicie uniezależnić się od zewnętrznych dostaw energii wybierają jednak nowocześniejsze, znacznie wydajniejsze baterie i akumulatory.

Półprzewodnikowe akumulatory do instalacji fotowoltaicznych

baterie słoneczne bydgoszczNajnowszymi i najbardziej niespotykanymi magazynami energii elektrycznej są akumulatory półprzewodnikowe z elektrolitem w stanie stałym. Pojawiły się one w sprzedaży dopiero od niedawna, aczkolwiek już zdążyły zyskać wielu zwolenników, którzy natychmiast po ich pojawieniu się na rynku zastąpili nimi dotychczasowy magazyn energii. Półprzewodnikowe ogniwa fotowoltaiczne mają bowiem dwukrotnie większą pojemność niż standardowe wersje akumulatorów, oraz nie mają żadnej z wad tradycyjnych magazynów energii. Są one jednak trudnodostępne, gdyż niewiele sklepów ma w ofercie półprzewodnikowe baterie słoneczne Bydgoszcz ma natomiast jedyną krajową firmę która produkuje takowe akumulatory. Owa firma sprowadza również na zamówienie półprzewodnikowe magazyny energii do instalacji fotowoltaicznych, i jest bodaj najlepszym miejscem w kraju by w takowe się zaopatrzyć.

Nowoczesne akumulatory mają bowiem wiele zalet, a wymiana magazynu energii na bardziej pojemny, aczkolwiek nie mający większych gabarytów pozwala na znacznie usprawnienie działania systemu fotowoltaicznego, i powiększenie jego wydajności, zwłaszcza jeśli jest on tylko niewielką przydomową instalacją, nie generującą bardzo dużej ilości prądu elektrycznego. Nowoczesne ogniwa są również zdecydowanie bardziej niezawodne, i nie są podatne na większość awarii, jakie zdarzają się konwencjonalnym bateriom.