Najlepszy polski ekogroszek

Jeszcze nie tak dawno temu bardzo drobny węgiel był traktowany jako węgiel gorszej klasy. Nawet twierdzono często, że jest to odpad i większość osób nie chciała wydawać pieniędzy by się w tak drobny węgiel zaopatrywać. Jednak od jakiegoś czasu zaczęto ten węgiel oczyszczać z cząsteczek siarki i w ten sposób powstał ekogroszek, który stosowany jest z powodzeniem w wielu polskich domach.

Ogrzewanie przy użyciu ekogroszku

ekogroszek wesołaMożna śmiał powiedzieć, że ekogroszek nie jest materiałem znanym od lat. Pojawił on się w użyciu stosunkowo niedawno. Jednak bardzo szybko zaczął on zyskiwać ogromną popularność. W szczególności należy tutaj podkreślić ten fakt, że popularność ekogroszku wynika z tego, że materiał ten jest niezwykle kaloryczny. Kupując ekogroszek od sprawdzonego producenta możemy liczyć na to, że jego skuteczność będzie niemalże tak duża jak skuteczność węgla najlepszej klasy. Jeśli chodzi o polecany ekogroszek Wesoła może być zaliczana do jednej z tych kopalń, które słyną z wydobywania najlepszego węgla do produkcji ekogroszku. Kaloryczność ekogroszku pochodzącego z tej kopalni wynosić może nawet do 25 MJ/kg. To o czym bez wątpienia koniecznie należy wspomnieć jest to, że polski ekogroszek przejawia bardzo małą skłonność do spiekania. Dzięki temu przy spalaniu ekogroszku nie dochodzi do powstawania grubszych, spieczonych fragmentów, które mogą blokować różne ważne elementy naszego kotła.

Do spalania ekogroszku najlepiej sprawdzić się mogą specjalne kotły. Ostatnimi czasy najczęściej wybierane są kotły z automatycznym podajnikiem opału. Dzięki temu nie musimy zbyt często odwiedzać naszej kotłowni. Wystarczy jedynie zadbać o to by ekogroszek znalazł się w zasobniku. Często wybieranym ekogroszkiem jest ten sprzedawany w wersji workowanej.