Najlepsze szafy pancerne do użytku biurowego

Szafy pancerne wykorzystywane są nie tylko do przechowywania broni, ale również dokumentów utajnionych, nośników danych czy nawet wyposażenia zastrzeżonego. W przeciwieństwie do typowych szaf służących do składowania broni palnej, nie mają one tak wysokiego poziomu wymagań, dotyczących ich jakości czy montażu, choć najczęściej zdarza się iż właściciele obiektów instalują szafy zgodnie z najwyższymi wymaganiami, by mieć całkowitą pewność bezpieczeństwa.

Wielozadaniowa szafa pancerna z certyfikatem bezpieczeństwa

certyfikowane szafy pancerne s1Szafy pancerne są zbudowane niemal w taki sam sposób jak sejfy domowe czy biurowe. Posiadają więc zewnętrzną skorupę z masywnego stopu stali hartowanej, odpornego na każdy rodzaj uszkodzeń, spowodowanych zarówno narzędziami ręcznymi jak i nawet materiałami wybuchowymi, służącymi do rozbiórki budynków. Certyfikowane szafy pancerne S1 są bardzo ciężkie, a ich przeniesienie po uprzednim montażu jest niemal niemożliwe. Zewnętrzna powłoka takich szaf zabezpiecza konstrukcję przed działaniem żrących substancji chemicznych, oraz osłania zawartość przed zniszczeniem w przypadku powstania w pobliżu ogniska pożarowego. Wewnętrzna przestrzeń szaf może być natomiast modyfikowana w bardzo dużym zakresie, w zależności od przeznaczenia szafy i zawartości, jaka miałaby być w niej składowana. Szafy przeznaczone do przechowywania dokumentacji często nie różnią się wewnętrznie niczym od dowolnego modelu szafy biurowej, i mają półki do składowania dokumentów, czasem podzielone na sekcje ułatwiające sortowanie zawartości. W przypadku gdy w szafie mają być składowane również nośniki danych, nic nie stoi na przeszkodzie by zamontować zamykaną przegrodę, mogącą mieć osobny zamek, jeśli dane na owych nośnikach są szczególnie utajnione, oraz własne zabezpieczenia, umożliwiające dostęp tylko upoważnionym osobom.

Domowe i biurowe szafy pancerne, nawet te które posiadają najwyższy certyfikat bezpieczeństwa, często posiadają stosunkowo proste, aczkolwiek skuteczne zabezpieczenia, uważane przez użytkowników za najwygodniejsze. Zamki na klucze dostępowe są najpopularniejszym rodzajem ograniczenia dostępu, podobnie jak elektroniczne zamki szyfrowe. W przypadku przechowywania w szafie dokumentacji niejawnej lub zawartości objętej tajemnicą handlową, zabezpieczenia mogą być łatwo rozszerzone.