Najlepsza metoda ocieplania budynków

Aby zmniejszyć rachunki za ogrzewanie warto ocieplić budynek. Inwestycja zwróci się w przyszłości i zwiększy komfort mieszkania. Powoli odchodzi się od tradycyjnych metod termoizolacyjnych, ponieważ nie są one wystarczająco skuteczne. Coraz częściej wybierana zostaje metoda natryskowa pianką poliuretanową.

Zalety zastosowania pianki poliuretanowej do ociepleń

ocieplenie pianką poliuretanowąSkuteczne ocieplenie pianką poliuretanową daje świetne efekty na długie lata. Trwałość tego rodzaju ocieplenia szacowane jest nawet do 25 lat. Zatem jest to inwestycja na długie lata. Mimo, że nie należy ona do najtańszych pozwoli w szybki sposób zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Kiedy ciepło nie ucieka na zewnątrz nie zachodzi potrzeba sporego zużywania ogrzewania. Jest to rozwiązanie przyjazne środowisku, a także pozwalające zaoszczędzić pieniądze. Inwestycja w ogrzewanie pianką PUR zwraca się w przeciągu zaledwie kilku lat. Pianka poliuretanowa jest bezpieczna dla środowiska, zatem może być stosowana bez obaw o planetę. Proces ocieplania pianką PUR odbywa się metodą natryskową, która jest szybka. Pianka jest materiałem, który precyzyjnie dociera w każde miejsce, nawet w te trudno dostępne i tworzy na powierzchni szczelną powłokę termoizolacyjną. Dzięki właściwościom pianki nie ma konieczności tracenia czasu na przycinanie materiału, ponieważ on sam precyzyjnie dociera w każdy zakamarek. Przy zastosowaniu styropianu czy wełny, konieczne jest docinanie i dopasowywanie materiału do powierzchni, co i tak nie jest mocno precyzyjne. Przez niedostateczne wypełnienie wszystkich zakamarków tworzą się mosty izolacyjne i nieszczelności, co sprzyja powstawaniu grzybów i pleśni oraz sprawia, że powietrze ucieka na zewnątrz, więc ocieplenie nie jest skuteczne. Zastosowanie pianki PUR jest świetną opcją dla alergików, ponieważ jest to materiał niepylący i bezpieczny dla zdrowia. Pianka nie pochłania wilgoci, zatem nie tworzą się grzyby i pleśnie, które są niebezpieczne dla zdrowia. Wełna tradycyjnie używana do ociepleń bardzo się pyli oraz pochłania wilgoć, zatem grzyby i pleśń występują niezwykle często.

W metodzie natryskowej używane są dwa rodzaje pianek – otwartokomórkowa i zamknietokomórkowa. Otwartokomórkowa ma właściwości termoizolacyjne, lecz nie zabezpiecza przed wchłanianiem wilgoci. Należy zastosować wtedy dodatkową folię. Drugi rodzaj pianki cechuje się niezwykłą szczelnością i niewchłanialnością wilgoci. Warto zatem wybrać drugą opcję.