Najlepsza kamera samochodowa

 

Współczesny tłok samochodowy na ulicach nie jest zbyt pocieszający. Jak wiadomo, w takim tłoku może wydarzyć się wiele. Jeśli już dochodzi do kolizji często bywa tak, że współuczestnicy tego zdarzenia nie zawsze zgadzają się ze sobą w sprawie winy. Jest to podyktowane oczywiście strachem przed karą finansową.

Rejestratory samochodowe są tanie

rejestrator samochodowy z gpsJeśli ktoś popełni wykroczenie drogowe, powinien ponieść karę. Taką karą najczęściej jest mandat, przyczyniający się do uszczuplenia naszego portfela. Nie ma się zatem co dziwić, że w razie zdarzenia drogowego, najczęściej nie ma winnych – przynajmniej takich, którzy przyznają się do własnej winy bez żadnych oporów. Co ma zatem zrobić kierowca niewinny, aby udowodnić brak swojej winy w całym zdarzeniu? Najlepiej, jak zakupi rejestrator samochodowy z gps i zamontuje go we własnym aucie. Kamera będzie podczas jazdy rejestrowała ewentualne wydarzenia i zapisywała je na karcie pamięci. Tego typu rejestratory zapisują wydarzenia w tzw. pętli – to znaczy, że stare nagrania są kasowane, kosztem nowych. Tym sposobem można jechać nawet cały dzień, a kamera będzie wciąż nagrywać. Dodatkowo GPS monitoruje nasze położenie, co także jest niezwykle potrzebne w razie nieprzewidzianych zdarzeń. Rejestrator samochodowy najczęściej zapisuje sekwencje trzy, lub pięcio minutowe. Można tę opcję wybrać w ustawieniach. Jedną z najcenniejszych opcji rejestratora samochodowego, jest możliwość zablokowania danego filmu, jeśli jest na nim nagranie jakiejś kolizji.

W ten sposób nie dopuścimy do zmazania cennych danych i będziemy mogli wciąż używać kamery w aucie, w razie kontynuowania jazdy. Urządzenie zapisując nowe sekwencje filmowe, po prostu omija zablokowany obszar, zapisując treści dalej. To bardzo wygodne i warto taką kamerę mieć w aucie.