Najbardziej zgodne elementy do ręcznych kos

Kosy i kosiarki to podstawowe wyposażenie każdej firmy ogrodniczej czy leśnej, i w naszym przypadku nie było inaczej. Ręczny sprzęt do koszenia i przycinania zieleni jest nie do zastąpienia, i nikt w załodze nie wyobraża sobie pracy bez takich narzędzi. Oczywiście, z czasem rozbudowywaliśmy nasze wyposażenie i dokupywaliśmy elementy, które miały ułatwić pracę i usprawnić działanie kos czy kosiarek spalinowych, jednak nie zawsze było to tak łatwe jak się zdawało.

Najlepsze akcesoria do ręcznej kosy spalinowej

kompatybilne akcesoria do kosy spalinowejCzasem okazywało się iż mimo niemal identycznej konstrukcji, podzespoły nie pasowały do danego modelu kosy, co utrudniało nam niejednokrotnie pracę w niesamowicie dużym stopniu. Głowice często nie miały kompatybilnych mocowań, tarcze i osłony nie mogły być założone na ramę z racji innej średnicy owej ramy, a nowe manetki nie umożliwiały sterowania kosą w taki sposób w jaki możliwe to było w oryginałach. Nie była to idealna sytuacja, jak można się domyślić, więc spędziliśmy dość dużo czasu na poszukiwaniach producenta wysokiej jakości części do sprzętu ogrodniczego. Naszą uwagę przyciągnęła firma produkująca bodaj najbardziej kompatybilne akcesoria do kosy spalinowej. Większość producentów próbowała elementy przystosować tak, by były one zgodne z co najmniej kilkoma różnymi modelami kos. W przypadku znalezionego przez nas producenta, jednak, dodatkowe części posiadały przejściówki i wymienne mocowania, dzięki którym mogły być zamontowane w praktycznie każdym modelu kosy, nawet najbardziej niszowym i niestandardowym. Było to ogromne ułatwienie, gdyż do tej pory musieliśmy spędzać bardzo dużo czasu na porównywaniu sprzętu i ocenie przydatności i zgodności danego elementu z danym modelem. Teraz mogliśmy zamawiać dowolne elementy do narzędzi bez obaw o kompatybilność.

Sklep producenta był doskonale zaopatrzony, i miał mnóstwo akcesoriów do narzędzi, niektóre dość często spotykane, inne zaś niszowe i przeznaczone do wykonywania wyłącznie konkretnego rodzaju zadań. Ceny nie były nierozsądne, tak jak u wielu innych sprzedawców, toteż nie mieliśmy żadnych oporów przed złożeniem zamówienia i zaopatrzeniem się w nowe podzespoły, które ułatwiały nam pracę, czy zwiększały wygodę podczas używania dość nieporęcznych kos.