Nagrobek artystyczny jako sztuka

Od wielu lat pasjonowałem się szeroko pojętą sztuką, rzeźbą i rysunkiem. Już w wieku młodzieńczym starałem się wygrywać różnego rodzaju konkursy, które były dla mnie wspaniałym doświadczeniem, przez co mogłem skupić się na doskonaleniu moich umiejętności.

Indywidualne artystyczne nagrobki 

nagrobki artystycznePo ukończeniu szkoły postanowiłem zająć się dość nietypową dziedziną sztuki, którą od kilku lat namiętnie ćwiczyłem. Zatrudniłem się w zakładzie kamieniarskim i szkicowałem różnego rodzaju nagrobki artystyczne, które potem z całkowitym pietyzmem odtwarzałem w kamieniu. Często zdarzało się, że klienci, którzy przychodzili do naszego zakładu, nie wiedzieli, że w ten jakże niecodzienny sposób będą mogli upamiętnić i uhonorować swoich bliskich, którzy odeszli z tego świata. Do każdego zlecenia podchodziłem indywidualnie, zwracając szczególną uwagę na reakcje i wolę najbliższej rodziny. Zdarzało się, że wykonałem szereg projektów, zanim ostatecznie przyjęto wspólną wizję nagrobka. Wszystkie projekty, które wykonywałem były dla mnie niezwykle cennym doświadczeniem, gdyż każdy z nich charakteryzował się zupełnie inną fakturą, inną wizją i zamysłem. Wszelkie zdjęcia nagrobków, które wykonałem własnoręcznie były w specjalnym katalogu, który z biegiem lat się poszerzał, a zdarzało się, że niektóre z projektów zdarzyło mi się powtórzyć. Warsztat pracy, wieloletnie doświadczenie, spokój i opanowanie, pozwoliły mi wyrobić sobie renomę i normę, która stała się moim znakiem rozpoznawczym

Po początkowych perturbacjach związanych z dylematem dotyczącym mojej przyszłości zawodowej, po czasie spędzonym w renomowanym zakładzie kamieniarskim, mogłem wreszcie odetchnąć z ulgą i cieszyć się z efektów mojej artystycznej pracy, która sprawiała mi wiele satysfakcji.