Naczepa chłodząca do przewozu żywności

Transport od wielu lat jest jedną z większych gałęzi przemysłu. Świadczy o tym chociażby fakt, że jeśli transport drożeje, to drożeje wszystko inne. Najpopularniejszym lądowym środkiem transportu dużych ładunków jest przewóz ciężarówkami. W dzisiejszych czasach, przy tak rozwiniętej technologii, możemy przewozić przez wiele tysięcy kilometrów każdy rodzaj towaru. Dostępne są naczepy, które umożliwiają takich transport, że po kilku dniach drogi produkty spożywcze nadal są zdatne do zjedzenia.

Naczepa z wbudowaną chłodnią

naczepy chłodnieŻywność wbrew pozorom jest bardzo często transportowana po terenie całej Europy. Kilkudniowa podróż produktów spożywczych jest możliwa tylko wtedy, gdy zapewnimy im odpowiednie warunki do transportu. Prościej mówiąc, aby przewozić produkty spożywcze potrzebujemy naczepy chłodnie. Taka naczepa działa trochę jak lodówka, a mianowicie w jej wnętrzu panuje niska temperatura, dzięki czemu przewożona w niej żywność ma stworzone idealne warunki. Temperaturę możemy regulować przy pomocy panelu sterującego. Nawet jeśli na zewnątrz panuje temperatura powyżej trzydziestu stopni Celsjusza, to wewnątrz naczepy możemy ustawić, aby było kilka stopni poniżej zera. Taka naczepa jest trochę cięższa od standardowych naczep, dlatego usadzona jest na trzech osiach, w ten sposób ciężar jest rozłożony równomiernie i nie obciąża tak mocno kół. Podwójne koła na każdej osi świetnie znoszą całe obciążenie naczepy i jej ładunku. Taka naczepa jest cięższa od standardowych, ponieważ wyposażona jest w dużo lepszą izolację termiczną, która waży dość sporo, a także w cały mechanizm chłodzący. Chłodnia jest energooszczędna, ponieważ nie pracuje cały czas, tylko załącza się w momencie, gdy panujące w jej wnętrzu temperatura osiągnie zbyt wysoki poziom.

Kwota jaką musimy poświęcić na zakup takiej naczepy uzależniona jest między innymi od jej wielkości. Za używaną naczepę zapłacimy od czterdziestu do stu dwudziestu tysięcy złotych, natomiast nowe naczepy kosztują w granicach dwustu tysięcy złotych. Dużą zaletą kupna nowej naczepy jest to, że dostajemy kilkuletnią gwarancję producenta. Uprawnia nas to do serwisowania chłodni w autoryzowanym serwisie, dzięki temu będziemy mieli pewność, że wszystko z naszą naczepą jest w najlepszym porządku.