Na czym polega system multiroom?

Ludzie mogą bardzo mocno różnić się pod względem preferencji dotyczących filmów, czy też muzyki. Dlatego też w domach instaluje się specjalne instalacje, które umożliwiają połączenie wielu odbiorników w jeden. Dzięki temu, każdy może słuchać takiej muzyki, jaka odpowiada mu najbardziej, bez zwiększonych kosztów abonamentowych.

Czym są instalacje av?

zaawansowane instalacje avOd kilku lat w polskich domach bardzo popularny stał się system multiroom. Polega on na podpięciu wiele odbiorników audio-wizualnych w jeden. Dzięki temu, każdy użytkownik takiego systemu może oglądać takie filmy i słuchać takiej muzyki, jaka odpowiada mu najbardziej, bez konieczności podpisywania oddzielnej umowy z operatorem. Pozwala to na znaczne ograniczenie kosztów. Zaawansowane instalacje av swój początek miały w firmach i biurach, gdzie wykorzystywano je do połączenie komputerów, rzutników i innych urządzeń w jeden system. Dzięki temu, obsługa wszystkich urządzeń potrzebnych na przykład podczas konferencji, mogła się odbywać przy użyciu jednego pilota. Działanie tej instalacji jest możliwe dzięki jednostce zwanej HUB-em. To właśnie ten element instalacji AV jest odpowiedzialny za przesyłanie dźwięków czy też obrazów do poszczególnych odbiorników  w instalacji. Podpisując umowę z operatorem, otrzymuje się tylko samą jednostkę centralną a poszczególne odbiorniki można podłączać samodzielnie. Opłata miesięczna za korzystanie z instalacji AV zależy głównie od tego, ile odbiorników chcemy w jej ramach ze sobą połączyć. Na przestrzeni lat dosyć dużym zmianom ulegało działanie tej instalacji. Początkowo poszczególne odbiorniki były połączone z HUB-em przewodowo, a do jego obsługi służyć panel na nim, labo też pilot. Obecnie coraz częściej poszczególne elementy tej instalacji są łączone ze sobą bezprzewodowo, a do obsługi całego systemu służy aplikacja, na przykład do smartfona. Niezależnie od tego, popularność instalacji Av utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie i ciągle rośnie. Jest to możliwe dzięki oferowaniu tej usługi prez największych operatorów Polsce.

Preferencje poszczególnych domowników jeżeli chodzi o ulubione filmy czy muzykę mogą mocno się różnić. Tymczasem zakupywanie oddzielnych abonamentów i odbiorników dla każdego mieszkańca domu mogłoby być zbyt kosztowe. Dlatego tak popularne są instalacje multiroom.