Możliwość atrakcyjnego wynajmu szalunków

 

Współcześnie bardzo trudno wyobrazić sobie place budowy, na których nie są wykorzystywane szalunki, nazywane również deskowaniem. Dzięki dokonywaniu odpowiedniej konserwacji możliwe jest wielokrotne wykorzystanie tych samych szalunków. Warto jednak mieć świadomość iż nie w każdym przypadku zakup jest najbardziej korzystnym rozwiązaniem, a atrakcyjną alternatywą może okazać się wtedy wynajem.

Wynajem szalunki zamiast zakupu

atrakcyjny wynajem szalunkówPrzed podjęciem decyzji o zakupie czy wynajmie szalunku, warto dokładniej go scharakteryzować. Każdy rodzaj szalunków stanowi konstrukcję o charakterze tymczasowym, która ma zadanie nadanie odpowiedniego kształtu wylewanej mieszance betonu. W większości przypadków zbudowana jest ona z desek, a jej wymiary zależą od wymiarów stawianej konstrukcji. Oznacza to, iż nie ma jednego uniwersalnego szalunku. Z tego powodu właściciele szalunków są ograniczeni co do projektów budowlany, jakie mogą wykonywać posiadając konkretny sprzęt. Rozwiązaniem może być atrakcyjny wynajem szalunków. W przypadku, kiedy nasz firma przyjmuje różnorodne zlecenia, będzie mogła dobrać rodzaj szalunków w zależności od potrzeb wynikających z danego projektu. Należy pamiętać, iż poszczególne rodzaje szalunków różnią się między sobą wymiarami i materiałem, z jakiego są wytworzone. Główną różnicę, która najbardziej je charakteryzuje, jest jednak przeznaczenie. Są one różnorodne w zależności od ich przeznaczenia. W przypadku stawiania fundamentów, sprawdzą się szalunki do wykopów, a oprócz tego na innych etapach prac można zastosować szalunki do ścian, słupowe czy inne. W razie wznoszenia dużych oraz skomplikowanych pod względem kształtów budynków, zakup może być bardzo kosztowny. Możliwy problem z kolejnymi zastosowaniami tych szalunków sprawia, iż wynajem może być dużo bardziej ekonomiczny. Dodatkowo warto pamiętać o to, iż wiele firm budowlanych wykonuje większość zleceń w pewnym okresie, a w resztę roku zakupione szalunki by leżały nieużywane. Generuje to dodatkowe koszty, na przykład w postaci ich magazynowania.

Podsumowując, wynajem szalunków w różnych wypadkach może być bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla właścicieli firm budowlanych. Wybór takiej formy korzystania z szalunków daje nam możliwość dobierania każdorazowo szalunku do rodzaju rozpoczętych prac budowlanych.