Moje mieszkanie sprzedała agencja nieruchomości

Dawno temu kupiłem mieszkanie w Katowicach z myślą o tym, żeby po kilku latach sprzedać je z dużym zyskiem. Już wówczas jasne było, że ceny nieruchomości będą rosnąć, więc zainwestowałem w nieruchomość około trzystu tysięcy złotych. I kilka miesięcy temu postanowiłem spieniężyć swoją inwestycję. Uznałem, że kilkadziesiąt procent zysku w kilka lat to wystarczający zarobek. Zacząłem szukać klientów na własną rękę.

Nieruchomość sprzedałem dopiero z pomocą agenta

świetna agencja nieruchomości - KatowiceWydawało mi się, że samodzielna sprzedaż dużego i ładnego mieszkania w Katowicach to będzie przysłowiowa bułka z masłem. Wystawiałem ogłoszenia w internecie i prasie drukowanej a jakby tego było mało to zainwestowałem nawet w baner na mieście. Odzew z moich działań był praktycznie zerowy. I w końcu zrozumiałem, że nikt nie kupi mieszkania od osoby prywatnej, ponieważ każdy szuka nieruchomości w biurach i agencjach wyspecjalizowanych w ich kupnie i sprzedaży. To było przecież oczywiste, że kupno mieszkania przez biuro nieruchomości jest po prostu bezpieczniejsze. Na szczęście tuż obok mojego mieszkania działa naprawdę świetna agencja nieruchomości – Katowice to miasto, w którym łatwo jest znaleźć naprawdę dobre biuro nieruchomości. Umówiłem się na spotkanie z agentem nieruchomości. Ustaliliśmy dokładnie warunki transakcji i moje oczekiwania finansowe. Agent dokładnie określił mi również wysokość swojej prowizji, która moim zdaniem była naprawdę niewielka. Nie mogłem wprost uwierzyć gdy po tygodniu miałem już kupców na moją nieruchomość. Formalności trwały kilka tygodni, ale w dobie pandemii i niedziałających urzędów to i tak wszystko odbyło się błyskawicznie. Teraz już rozumiem, że nie ma większego sensu sprzedawanie nieruchomości na własną rękę. Od tego są fachowcy, którzy na sprzedaży nieruchomości znają się najlepiej.

Jestem bardzo zadowolony z agencji nieruchomości, którą wynająłem do sprzedaży swojego mieszkania. Gdybym miał kupować dom lub mieszkanie to na pewno zwróciłbym się do nich z prośbą o pomoc. Na tym właśnie polega praca agentów nieruchomości, żeby dobrze doradzić kupującym i jednocześnie dobrze sprzedać oferowaną nieruchomość. Ja na pewno nie mógłbym pracować w tej branży, ale na szczęście w Katowicach nie brakuje specjalistów, którzy na sprzedaży nieruchomości zjedli przysłowiowe zęby.