Modna sukieneczka na chrzest

Małe dziewczynki to zazwyczaj księżniczki swoich rodziców. Nic więc dziwnego, że mama czy tata ma często przemożną ochotę stroić swoją kruszynkę w piękne sukienki, eleganckie bolerka i modne dodatki. Trzeba jednak pamiętać, że taki strój na co dzień może być nieco niefunkcjonalny, dlatego warto zostawić takie pomysły na wyjątkowe okazje. Jedną z nich mogą być chrzciny.

Jaką sukieneczkę na chrzest wybrać?

sukieneczka do chrztuDzień chrztu to niezwykły moment w życiu dziecka i rodziców. Często zapraszana jest na niego cała rodzina, a bliscy przyjaciele stają się rodzicami chrzestnymi. Rodzice często z dużym wyprzedzeniem planują swój wygląd tego dnia. Należy jednak pamiętać, że gwiazdą tej chwili jest dziecko i to właśnie na nie będą skierowane oczy wszystkich. Dlatego trzeba dobrze zastanowić się nad tym jaka sukieneczka do chrztu dla małej dziewczynki będzie najlepsza. Sklepy z eleganckimi ubraniami dla dzieci kuszą przepięknymi woalkami, sukienkami z falbankami, bolerkami, i bogatymi zdobieniami. Należy jednak pamiętać, zwłaszcza jeśli ubieramy niemowlę, o tym, by sukieneczka do chrztu była nie tylko piękna, ale także funkcjonalna i wygodna. Dużo falban i tiulów może krępować ruchy dziecka, co niektóre niemowlaki wprawi w zły nastrój i uroczystość może być zakłócona ich płaczem. Sukienki z podszewką mogą też sprawić, że dziecku będzie gorąco, jeśli planujemy chrzest na letni dzień i spodziewamy się upałów. Warto wybrać elegancką sukienkę, ale przewiewną i pozwalającą dziecku na swobodne ruchy. Unikajmy małych ozdób na sukience, żeby dziecko nie próbowało ich połknąć, jeśli przez przypadek odpadną. Zwróćmy uwagę na jakość wykonania ubranka, ważne bowiem, by było uszyte profesjonalnie, co pozwoli na pewność, że dziecku będzie wygodnie. Dobierzmy także odpowiednie dodatki takie jak ozdoby do włosów, rajstopki, czapeczka czy buciki. Pamiętajmy, że nasza księżniczka ma tego dnia nie tylko wyglądać pięknie, ale być także zadowolona.

Wybór ubranka na chrzest dla małej dziewczynki to nie lada wyzwanie. Dlatego warto pomyśleć o tym już wcześniej i dobrać dziewczynce wygodną sukienkę, w której będzie się także dobrze czuła. Zadowolone dziecko bowiem sprawi, że uroczystość będzie piękniejsza, a także rodzice i goście będą mile wspominać ten ważny w życiu dziecka dzień.