Miękkie otulacze dla niemowląt

Kiedy wkrótce ma się urodzić dziecko, to mama w pośpiechu kompletuje wyprawkę dla noworodka, w której muszą się znaleźć wszystkie niezbędne rzeczy. Na pewno musi się w niej znaleźć łóżeczko z wyposażeniem, wózek, kocyki i miękkie okrycia.

Do czego służą otulacze?

otulacz dla niemowlakaKażde dziecko lubi się przytulać do miękkich rzeczy, czy przytulanek, szczególnie noworodki i niemowlaki, bo ich skóra jest bardzo delikatna. Dzieci ponadto kocyki często traktują jak rzeczy do przytulania, które przykładają sobie do główki. Otulacz dla niemowlaka jest to kawałek materiału, umożliwiającego ciasne zawinięcie dziecka. Ponieważ bardzo małe dzieci, nie kontrolują swoich ruchów, to powinny mieć ciasno zawijane rączki razem z resztą ciała. Dzięki temu nie zrobią sobie krzywdy. Niemowlęta często śpią w pozycji embrionalnej bo lubią mieć ciasno, gdyż takie warunki panowały w brzuszku mamy. Maluszki owinięte otulaczem czują się pewniej i bezpieczniej, bo mają ciepło i ciasno. Dziecko można owinąć także rożkiem, lub zwykłym kocykiem, jednak otulacz jest o tyle lepszy, że posiada unikalny kształt i specjalne wiązania, lub zapięcia, które ułatwiają owinięcie maluszka. Możemy w nim zawinąć całe dziecko i pozostawić mu wolną jedynie główkę. Otulacze są wykonane z materiałów bawełnianych, lub polaru minky, który dodatkowo ogrzewa maluszka. taką formę owijania dziecka można stosować o każdej porze roku, z tą różnicą, że w lecie warto wymierać otulacze wykonane z cienkich i przewiewnych materiałów, aby nie przegrzać niemowlaka.

Stosując otulacz możemy dziecko wyciszyć, uśpić, lub po prostu pobyć z nim na rękach. Dzieci w takiej pozycji szybko się wyciszają, bo mają blisko ciała wszystkie kończyny. Otulacze możemy kupić w każdym sklepie dziecięcym, lub najtaniej je kupimy w sieci.