Maraton we Wrześni pod kątem wideofilmowania

Niedawno byłem na zawodach sportowych we Wrześni. Był to maraton sportowy. Impreza była dobra, a filmy, które na niej powstały jeszcze lepsze. Wszystko za sprawą dobrych kamerzystów, którzy nagrali bardzo dobry materiał ze startu, biegu, a także finały. Uchwycono kilka ważnych rzeczy, których zazwyczaj nie ma na filmach promujących maratony sportowe. Film podoba się mi oraz innymi biegaczom.

Dobre wideofilmowanie maratonu we Wrześni

najlepsze wideofilmowanie - WrześniaNa filmie znalazło się wiele ciekawych scen. Jeśli chodzi o najlepsze wideofilmowanie – Września okazała się naprawdę dobrym do tego miejscem. Początek filmu zawiera przygotowania do maratonu, gdzie pokazani są praktycznie wszyscy zawodnicy. Do tego zrobiono ujęcia z drona, które dość ciekawie wyglądały. Następnie zaczął się wyścig. Spowolniony film w miejscu odliczania stworzył naprawdę dobrą atmosferę. Podczas biegu biegaczy śledził dron, który pokazywał jak radzą sobie z różnymi odcinkami trasy i przeszkodami, które na nich były. Był to maraton terenowy o średnim stopniu trudności. Te ujęcia z drona zostały pokazane bardzo profesjonalnie, wraz ze zbliżeniami na zawodników. Co ciekawe, pamiętam, że dron latał dość wysoko i nie przeszkadzał nam w biegu. Miejsce mety zostało obsadzone kamerami w taki sposób, że wyraźnie widać zwycięzcę. Po obejrzeniu filmu nie ma wątpliwości, kto pierwszy dotknął taśmy. Film pokazuje też wręczenie medali oraz dyplomów, a także imprezę po maratonie. Wszystko zrobione jest naprawdę harmonijnie. Dołożono do tego też efekty dźwiękowe oraz muzykę, która motywuje do biegu. Oczywiście biegacze nie mogli jej wtedy słyszeć, ale podczas oglądania filmu sprawia to kolosalne wrażenie. Na każdym maratonie powinni znaleźć się tacy filmowcy, którzy wiedzą, jak prawidłowo wykorzystać kamerę.

Kamerzyści z Wrześni bardzo dobrze podszedł do tematu, a jego filmy wyszły naprawdę interesująco. Na następnych maratonach mam nadzieję, że również będzie ta ekipa, ponieważ jest to świetna pamiątka. Wiele maratonów jest filmowanych, ale ten okazał się najlepszy. Fachowcy podeszli profesjonalnie zarówno do robienia ujęć, a także ich późniejszego montażu. Świetny sprzęt nagrywający i wiedza, którą się wykazali została pochwalona przez wielu uczestników tego maratonu, a nawet osób, które tylko oglądały nagranie.