Magiczne pióro i seria „Czytaj z Albikiem”

Pudełko zawierające „magiczne pióro”, ładowarkę, kabel USB i książeczkę to nieco osobliwe połączenie jak na pierwszą czytankę dla dziecka. A jednak seria książeczek „Czytaj z Albikiem” jest zaskakująco ciekawa zarówno dla rodziców zachwyconych sposobem czytania, jak i maluchów nastawionych na odkrywanie nowych punktów czytanki oraz rozwiązywania zagadek recytowanych przez „magiczne pióro”. A co najważniejsze seria jest rozwojowa, a każda książeczka dedykowana jest coraz starszym dzieciom.

Trzylatki czytają z Albikiem

książki czytaj z albikiemCzytnik ukryty w elektronicznym piórze dzięki specjalnemu oprogramowaniu recytuje fragmenty tekstu, wydaje dźwięki związane z tematyką książeczki, zadaje łamigłówki oraz  nazywa przedmioty. Aby aktywować odpowiednią czytankę, czy dźwięk, wystarczy dotknąć odpowiedniego miejsca w książce. Nic więc dziwnego, że książki czytaj z albikiem są tak lubiane przez dzieci. Chociaż większość aktywności związanych z odczytywaniem skarbów ukrytych w książeczce wymaga również aktywności rodzica, który w przypadku 3-latków musi nadzorować każdą zabawę, to książeczki z magicznym piórem dają także okazję do samodzielności, o którą maluchy tak zawzięcie walczą. Przykładanie pióra i słuchanie, co ma do powiedzenia do poszczególnych obrazków na pewno przypadnie malcowi do gustu. A mama w tym czasie będzie mogła przygotować obiad czy uśpić młodsze dziecko. Na plus w przypadku najmniejszych czytelników książek z Albikiem jest też oprawa graficzna. Proste formy i duże obrazki pozwalają na swobodne poznawanie poszczególnych elementów ukrytych pod nimi. Rodzice cenią także fakt, że magiczne pióro nie wymaga baterii, a w zestawie dołączona jest ładowarka, dzięki której książeczka wraz z czytnikiem jest zawsze gotowa do zabawy.

Dla każdego, kto znudzi się już czytaniem książeczek i rozwiązywaniem zadań wydawnictwo przygotowało opakowanie z układanką. Po ułożeniu puzzli można z nich korzystać na identycznej zasadzie, co w przypadku książeczek. Gotowy obrazek jest wyposażony w zakodowane nazwy obiektów widocznych na nim oraz ciekawostki i informacje na temat przedstawionej sceny. Szczególnie fajną opcją jest usłyszenie dźwięków wydawanych przez układ słoneczny w tematycznej układance. Są też quizy, tak uwielbiane przez starsze dzieci.