Lustro w dębowej ramie

 

Na pewno każdy z nas zna słynne polskie powiedzenie, że zbite lustro to siedem lat nieszczęścia. Ja również, do tej pory nie przejmowałam się tym przysłowiem i nie myślałam o nim, dopóki sama nie zbiłam lustra. To był naprawdę pechowy dzień. Po powrocie z pracy, tak jak zawsze zdjęłam kurtkę i odwiesiłam ją na wieszak, który znajduje się akurat w sąsiedztwie lustra w przedpokoju.

Piękne i klasyczne lustro z dębową ramą

klasyczne lustro w dębowej ramiePech chciał, że zahaczyła kurtką o ramę lustra. Początkowo myślałam, że skończy się to dobrze. Niestety tak nie było… Kiedy miałam już odejść i odwróciłam się, usłyszałam ogromny huk. Wtedy wiedziałam, że to dźwięk zbitego szkła. Moje piękne lustro, które było ze mną już dobre kilka lat właśnie zakończyło swój żywot. Konieczny był zakup nowego lustra. Moje dawne lustro, które zbiłam było w złotej ramie, teraz postanowiłam kupić coś zupełnie innego. Wybór padł na klasyczne lustro w dębowej ramie. Na poszukiwania idealnego lustra zabrałam moją najlepszą przyjaciółkę. Wiedziałam, że słynie z doskonałego gustu, o czym zaświadczy każdy kto widział jej mieszkanie. Nic dziwnego, z wykształcenia jest architektem wnętrze, jest więc specjalistką w tej dziedzinie. Doradziła mi, że drewniane lustro to bardzo dobry pomysł. Jest bardzo klasyczne i pasuje do każdego wnętrza. W ostatnim czasie do łask wracają właśnie dębowe lustra. Oferta w sklepach jest naprawdę bogata. Można znaleźć zarówno lustra w wielu rozmiarach, jak i kolorach. Początkowo moje odczucia były mieszane, żadne z luster nie przypadło mi aż tak do gustu. Następnego dnia wybrałyśmy się razem z koleżanką na targ staroci. Tam zobaczyłyśmy naprawdę wielki wybór antyków oraz używanych przedmiotów do domu. Moją uwagę przykuło wyjątkowej urody lustro w drewnianej ramie. Gołym okiem było widać, że wiele przeszło. Takie przedmioty podobają mi się najbardziej, ponieważ mają duszę.

Kiedy powiedziałam przyjaciółce, że chce je kupić, również się nim zachwyciła. Pomogła mi je zanieść do domu i powiesić na ścianie. Mam nadzieję, że przyniesie mi ono szczęście i nie zbije się tak szybko. Muszę przyznać, że prezentuje się naprawdę okazale. To był doskonały pomysł. Klasyka zawsze się sprawdza, także we wnętrzach. Każdy kto mnie teraz odwiedza przyznaje mi rację.