Leczenie pijawkami i jego zaskakujące rezultaty

Leczenie wielu schorzeń za pomocą pijawek jest praktykowane od wielu lat i nazywane w środowisku lekarskim hirudoterapią. Dzięki tego typu terapii udaje się wyleczyć wiele uciążliwych schorzeń, między innymi zakrzepice, żylaki czy wszelkiego rodzaju zapalenia skóry. W jaki sposób terapia z użyciem pijawek jest w stanie uleczyć te wszystkie choroby i doprowadzić do cofnięcia się stanów zapalnych?

Leczenie pijawkami pomagające na wiele przewlekłych chorób

leczenie pijawkami cenaDo leczenia wielu przypadłości takich jak żylaki czy zakrzepy wykorzystuje się tak zwane pijawki lekarskie. Dzięki odpowiedniemu przystawianiu ich w obrębie chorych miejsc możliwe jest wspomaganie leczenia wielu schorzeń w obrębie nóg. Jeżeli zdecydujemy się leczenie pijawkami cena zależy od gabinetu, który prowadzi tego typu terapie. Leczenie za pomocą pijawek jest zalecane w chorobach obejmujących układ żylny naszych nóg, a także podczas toczącego się procesu niedokrwiennego. Dobroczynne działanie pijawek w przypadkach tego typu schorzeń jest przypisywane niezwykle skutecznemu działaniu ich gruczołów ślinowych. Dzięki przenikaniu różnych związków chemicznym po przegryzieniu skóry przez pijawkę możliwe jest wprowadzenie do organizmu substancji przeciwzakrzepowych oraz np. blokerów reakcji ochronnych. Do aktywnych substancji chemicznych wprowadzanych podczas hirudoterapii należy przede wszystkim hirudyna, która jest aktywnym związkiem przeciwzakrzepowym.

Większość profesjonalnych gabinetów oferuje kompleksową terapię dla osób w każdym wieku. Na terapię za pomocą pijawek mogą zapisać się osoby, które chcą wspomóc farmakoterapię, oraz przyśpieszyć cofanie się reakcji zapalnych, oraz innych oznak choroby. Dzięki działaniom leczniczym pijawek udaje się w zahamować rozwój żylaków nóg.