Kotły Stalmark – rodzaje

 

Planując zakup nowego pieca w celu ogrzania swojego domu mamy do wyboru wiele modeli. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę nie tylko na jakość i efektywność samego grzania urządzenia lecz również na ochronę środowiska. Kotły Stalmark idealnie spełniają powyższe kryteria. Należą one do najczęściej wybieranych źródeł ciepła, które stanowią nieodłączny element instalacji centralnego ogrzewania.

Wykorzystanie kotłów Stalmark w instalacji centralnego ogrzewania

kotły stalmarkStawiając na pierwszym miejscu jakość kotłów i pieców grzewczych zaufanie firmie Stalmark jest najlepszym wyborem. Standardowymi modelami urządzeń ogrzewających dom są kotły na paliwa stałe. Produkowane są zasypowe kotły bądź automatyczne z podajnikiem. Dostępne są też niskotemperaturowe kotły górnego spalania. Są one bardzo proste w obsłudze, z możliwością domontowania miarkownika ciągu powietrza co znacznie podnosi sprawność spalania węgla kamiennego, drewna, brykietu bądź zrębków drzewnych. Dodatkowymi akcesoriami są również czujniki temperatury spalin, różnego rodzaju sterowniki (między innymi sterownik nadmuchu, pompy). Poprzez umieszczenie kilku otworów w komorze spalania, które napowietrzają i minimalizują ryzyko uszkodzenia. Dla osób, które cenią swoją wygodę, ekologię oraz swój czas idealnym rozwiązaniem jest zakup kotła, który posiada automatyczny, żeliwny podajnik paliwa. W połączeniu z odpowiednim sterownikiem ogrzewanie domu odbywa się bez konieczności stałego monitorowania i uzupełniania stanu ekogroszku w kotle. Nowoczesne urządzenia grzewcze oprócz automatycznych podajników wyposażone są również w przekładane drzwi poprzez użycie zawiasów lewa/prawa co doje możliwość indywidualnego ustawienia drzwiczek kotła. Możliwa jest także zmiana strony oraz bieg wsteczny podajnika czy dopasowana regulacja stopek montażowych.

Wszystkie kotły Stalmark są wykonane w sposób profesjonalny co gwarantuje ich wieloletnie użytkowanie. Znajdują one swoje zastosowanie nie tylko w kotłowniach domów jednorodzinnych lecz także w garażach czy domkach letniskowych. Wybierają je klienci, którym zależy na ekologii a tym samym oszczędzają pieniądze i swój czas. Kotły Stalmark zyskują na popularności ze względu na wygodę i czystość w użytkowaniu oraz łatwość obsługi, bez konieczności specjalnego wczytywania się w instrukcję.