Korzyści z zastosowania hot stampingu

 

Proces tłoczenia folią to wszechstronny, wydajny i realistyczny sposób drukowania na powierzchniach. Chociaż ta metoda działa dobrze w przypadku różnych popularnych materiałów produktów, istnieją również pewne wady, o których należy pamiętać. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest druk tłoczenia folią, jak to działa i dlaczego jest to popularna opcja w druku komercyjnym. 

Hot stamping to wydajna metoda drukowania

drukarnie hot stampingNiezależnie od tego, czy chcemy stworzyć specjalny projekt opakowania, czy chcemy stworzyć niestandardową etykietę lub logo, wyjaśnimy, w jaki sposób ten proces może przynieść korzyści naszej firmie. Jeśli chodzi o dodanie luksusu, tłoczenie folią jest świetną opcją do drukowania na powierzchniach błyszczących lub teksturowanych. Oferuje szereg tekstur i dodaje wizualnej głębi i blasku. Tłoczenie folią pozwala również na precyzyjne, wysokiej jakości dopasowanie kolorów, a także możliwość dodawania wielu unikalnych funkcji. W zależności od pożądanego wykończenia, tłoczenie folią można również łączyć z punktowym UV lub połyskiem. Tłoczenie folią nie wymaga czasu na przygotowanie i jest szybkie. Niemniej jednak tłoczenie folią nie jest odpowiednie do drukowania cienkich reguł i pism lub do ścisłej rejestracji. Foliowanie pozostaje jednak niezawodną opcją drukowania, która wciąż ewoluuje na rynku, zwiększając ofertę produktów, jakie mają do zaoferowania drukarnie hot stamping. Najważniejszym aspektem tłoczenia folią jest jego wszechstronność. Warstwa metaliczna jest tak cienka, że ​​doskonale odwzorowuje fakturę powierzchni podłoża. Może być nakładany na każdą powierzchnię, od papieru pergaminowego po starodawny materiał. Jeśli jednak powierzchnia jest wyjątkowo szorstka, tłoczenie folią metaliczną nie jest praktyczną opcją. W takich przypadkach można użyć atramentów metalicznych. Druk hot-stampingowy jest od dawna wykorzystywany do tworzenia wysokiej klasy produktów dekoracyjnych.

Proces ten doskonale sprawdza się w zastosowaniach wysokiej klasy, wymagających błyskotliwości i trwałości. Proces można zastosować do różnych produktów drukowanych, w tym kart okolicznościowych, kalendarzy, plakatów, wizytówek i innych. Proces daje również realistyczne efekty metaliczne na różnych materiałach, w tym na papierze, skórze, metalu i plastiku. Tłoczenie na gorąco jest idealne do tworzenia produktów przypominających prawdziwe złoto.