Kompleksowe czyszczenie wykładzin

 

Nasz dom zawsze jest pełen gości, dzieci i zwierząt. Nigdy nie można się u nas nudzić, jesteśmy wielopokoleniową rodziną ze swoimi tradycjami. Uwielbiamy zjazdy rodzinne, chętnie przygotowujemy dania dla wszystkich. Jestem dumna, że moja rodzina zawsze żyje ze wszystkimi w zgodzie i mimo takiego tłoku zawsze panuje harmonia i się ze sobą nie kłócimy. No chyba, że chodzi o podział obowiązków i sprzątanie.

Czyścimy zanieczyszczoną wykładzinę

czyszczenie wykładzinJakiś czas temu mama zerknęła na korytarz i stwierdziła, że wykładziny mamy w tak tragicznym stanie, że już dawno przestały mieć kolor taki jaki miały po kupieniu. Konieczne było czyszczenie wykładzin bo nie można było mieszkać w takim brudzie. Jednak jak wiadomo, trochę ciężko czyści się takie wykładziny. Samemu niezwykle ciężko jest to zrobić, ponieważ mogą porobić się smugi, czegoś możemy nie zauważyć. Uznaliśmy, że konieczne będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się praniem wykładzin, ponieważ nie byliśmy w stanie opanować tego sami. Trafiliśmy na firmę, która była niezwykle profesjonalna. Przyjechali do nas ze specjalistycznym sprzętem. Okazało się, że nie czyszczą tylko pobieżnie, a gruntownie. Docierają do głębokich warstw wykładzin, aby stały się one antybakteryjne. Usuwali roztocza i kurz i można było być pewnym efektów. Przyglądaliśmy się jak pracowali w pocie czoła. Mieli specjalne urządzenie wyglądające na odkurzacz, które służyło do usuwania roztoczy i kurzu. Byli bardzo dokładni i wszystko wykonywali z niezwykłą starannością. Aż w duchu cieszyłam się mocno na myśl o tym, że wkrótce będziemy mieć już znów czyste podłogi. Wszystko zajęło im trochę czasu, ponieważ trzeba było wyczyścić duże powierzchnie wykładzin. Zajmowały sporo miejsca, ponieważ mama była ich miłośniczką i nie chciała samych paneli.

Dzięki firmie czyszczącej dywany, mogliśmy znów spacerować po czystych wykładzinach, pozbawionych kurzu i roztoczy. Ogromna różnica była w kolorze wykładziny przed i po czyszczeniu. Aż pobiegłam po aparat w trakcie czyszczenia i musiałam zrobić zdjęcie, żeby było na pamiątkę. Rezultaty czyszczenia były niesamowite. Sami byśmy na pewno tylko narobili plam i wykładzina byłaby do wyrzucenia. A tak, to chociaż mogliśmy ją zachować, a była ładna, to szkoda byłoby wyrzucać.