Kiedy dokonać pierwszej regulacji okien?

 

Pierwsza regulacja okien powinna być wykonana w jak najkrótszym czasie od ich zamontowania. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, kiedy mamy duże okna, które są bardzo ciężkie. Niestety w pierwszym roku okna mają tendencję do tego, że po prostu nam opadają. Poznamy to przede wszystkim po tym, że okna trudniej się otwierają oraz domykają, a klamka nie chce się obracać tak lekko, jak to było do tej pory. Musimy wtedy dokonać niewielkich korekt ustawienia skrzydła.

Regulacja okien krok po kroku

regulacja okien pcv w PoznaniuKiedy decydujemy się na samodzielną regulację okien, to powinniśmy dokładnie wiedzieć, że okucia okienne na dolnych zawiasach są odpowiedzialne za prawidłową wysokość oraz położenie okien względem osi zawiasów. Żeby odpowiednio wyregulować okno, na początek powinniśmy ustawić w pozycji uchylnej, a następnie delikatnie zdjąć osłonę zawiasu i za pomocą specjalnego klucza imbusowego dokręcić widoczną tam śrubę regulacyjną. Po dokręceniu warto sprawdzić, czy okno już swobodnie się uchyla oraz zamyka i w przypadku jakichkolwiek problemów powinniśmy cofnąć klucz o pół obrotu albo dodatkowo jeszcze przykręcić. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób prywatnych, a także przedsiębiorców jest regulacja okien PCV w Poznaniu, którą wykonują tylko i wyłącznie specjaliści. Wtedy też będziemy mogli zająć się swoimi sprawami, a pracownicy dokładnie sprawdzą wszystkie okna i wykonają niezbędne czynności, które pozwolą nam na kolejny rok użytkowania okien bez żadnych usterek. Dzięki takiej usłudze będziemy również mogli sprawdzić stan naszych okien, a dzięki wyposażeniu pracownicy będą mogli również użyć niezbędnych olejów, które usprawniają otwieranie i zamykanie okna, a także funkcjonowanie klamki. Dodatkowo fachowcy sprawdzą również regulacja okuć, a także sprawdzą stan umocnienia wszystkich wkrętów. W przypadku wykrycia jakichkolwiek wad zostaną one natychmiast usunięte.

Mimo iż regulacja okien nie jest trudną czynnością, to jednak wielu klientów prywatnych decyduje się na zleceniu tej czynności profesjonalistom. W przypadku Placówek Oświatowych takich jak szkoły czy przedszkola lub szpitale i inne duże obiekty, w których zamontowanych jest wiele okien, ich właściciele zawsze decydują się na wynajęcie profesjonalistów, ponieważ nie mają czasu, aby samodzielnie zajmować się wszystkimi oknami, które występują w budynku.